Polska krajem partnerskim 25. edycji TT Warsaw

Krajem partnerskim jubileuszowej 25. edycji Międzynarodowych Targów Turystycznych TT Warsaw jest Polska. Na to wielkie turystyczne święto, które odbędzie się w dniach 23-25 listopada w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie, przybędą goście z Polski i zagranicy, aby zapoznać się z ofertą wystawców z całego świata.

Read more

Magiczna Kantabria. 6 rzeczy, które zachwycają

Jeśli chcielibyście wyjść poza stereotypy i odkryć inną Hiszpanię, zdecydowanie polecam Kantabrię. Nie jest łatwo opisać ten region w kilku prostych słowach. Jego unikalność kryje się w różnorodności i pięknie tutejszych krajobrazów, od stromych szczytów górskich, po malownicze wybrzeże, urozmaicone urwistymi klifami, głębokimi ujściami, przestronnymi zatoczkami, długimi plażami.

Read more

GRECKKIE WAKACJE NA THASSOS

Niewielka grecka wyspa Thassos cieszy się coGRECKKIE WAKACJE NA THASSOSraz większą popularnością wśród polskich turystów. Jest to idealne miejsce na spokojny wypoczynek w kameralnych warunkach. Wyspa zachowała charakter typowej, greckiej wyspy. Nie jest nadmiernie skomercjalizowana i nie ma tu tłumów turystów jak np. na Krecie, Rodos czy Korfu.

Read more

Gala Finałowa White Collar Boxing już w najbliższą sobotę!

Już w sobotę, 17 czerwca o 12.00 w Champions Sports Bar Restuarant w Warszawie odbędzie się I Gala Finałowa White Collar Boxing. Projekt Boks dla wszystkich to dopiero pierwsza edycja, której zwieńczeniem jest sobotnia gala. Przez okres trzech miesięcy, w jedenastu miejscowościach pod czujnym okiem miejscowych trenerów przygotowywali się ci, którzy na co dzień boks oglądaj tylko z trybun albo w telewizji.

Read more

Strategia Odbudowy Rodziny: założenia, cele, narzędzia

W ubiegłym tygodniu Fundacja Mamy i Taty zeprezentowała dwa dokumenty: Strategię Odbudowy Rodziny oraz raport dotyczący rozwodów – „Rozwód 2.0”.

Kondycja polskich rodzin nie jest optymalna. Bardzo wysoka liczba rozwodów (68 000), 43 proc. rozwodów w miastach, bardzo niska dzietność (1.31) oraz co czwarte dziecko urodzone poza małżeństwem skłoniły Fundację to dogłębnego przanalizowania zjawiska i nakreślenia wieloletniej Strategii Odbudowy Rodziny.

Read more

Polska w sercu Indii. Zaproszenie na Family Yoga Festival

Największy w Europie Family Yoga Festival odbędzie się 21-25 czerwca w Sulisławiu (woj. opolskie). Patronat honorowy nad imprezą objęła Ambasada Republiki Indii w Polsce i państwowe szkoły wyższe: Politechnika Opolska, Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu oraz Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Organizatorzy zapowiadają moc bezpłatnych atrakcji.

Read more

Polsko-kubańska współpraca kulturalna

Polska jest zainteresowana współpracą z władzami Kuby i ich instytucjami w zakresie renowacji i rewitalizacji zabytków – powiedział minister Witold Waszczykowski podczas spotkania z głównym konserwatorem zabytków Hawany, Eusebio Lealem.

Read more
%d bloggers like this: