Meksyk partnerem Ptak Warsaw Expo

W czasie trwającej oficjalnej wizyty prezydenta Andrzeja Dudy w Meksyku, została podpisana umowa partnerska pomiędzy Meksykiem a największym w Polsce Centrum Targowo-Kongresowym Ptak Warsaw Expo. Meksyk reprezentował minister turystyki Meksykańskich Stanów Zjednoczonych Enrique Octavio de la Madrid Cordero, a ze strony Ptak Warsaw Expo umowę podpisał prezes Tomasz Szypuła. Oficjalne podpisanie dokumentu odbyło się przy udziale prezydentów obu państw

Read more

Raport ONZ: płatności przez platformy społecznościowe w Chinach sięgają poziomu 3 trylionów dolarów. 20-krotny wzrost na przełomie minionych czterech lat

Nowy raport ONZ potwierdza, że platformy takie, jak Alipay i WeChat Pay odpowiedzialne były za pośredniczenie w płatnościach cyfrowych w Chinach w 2016 roku na łączną kwotę 2,9 tryliona dolarów, co stanowi 20-krotny wzrost na przełomie minionych czterech lat.

Read more

Corporate Travel World China – najlepsze praktyki w branży Travel & Entertainment

Corporate Travel Management i Corporate Meetings & Events. Delegaci otrzymują tu przegląd perspektyw i wyzwań na 2017 r., a także spostrzeżenia i doradztwo w zakresie codziennej działalności każdego administratora podróży służbowych w firmie, takie jak zarządzanie płatnościami i kosztami, techniki oszczędzania kosztów, relacje kupującego i dostawcy oraz rozwiązania technologiczne.

Read more

Po co państwo gospodarce?

Prowadzący warsztat podkreślił też, że błędne jest myślenie niektórych osób twierdzących, że państwo „bawi się w Janosika”. „To nie jest zabawa. Państwo realizuje jedną ze swoich podstawowych funkcji i musi to robić. Jeśli więc zgadzamy się na istnienie pewnego systemu redystrybucji dochodu to państwo to robi. Państwo nie kradnie” – tłumaczył Maszczyk.

Read more

European Strategic Intelligence and Security Center: ostatni moment na sekularyzację Turcji i jej członkostwo w UE

European Strategic Intelligence and Security Center, think tank specjalizujący się w gromadzeniu i analizie źródeł danych z zakresu bezpieczeństwa, geopolityki i gospodarki, opublikował artykuł na temat budzącego wiele kontrowersji referendum konstytucyjnego, które ma się odbyć w najbliższym czasie w Turcji.

Read more

Vercom S.A. – polska firma w rankingu „Financial Times”

Na liście biznesowego dziennika „Financial Times” znalazło się zaledwie 6 polskich firm. W badaniu brano pod uwagę dynamikę wzrostu przychodów w latach 2012-2015. W tym okresie spółka Vercom zwiększyła swoje przychody aż o 215%.

Read more

Nagrodzono 61 najlepszych chińskich organizacji turystycznych podczas 10. dorocznego TTG China Travel Awards

Szanghaj, 23 marca 2017 r. – Podczas 10. Dorocznej edycji konkursu TTG China Travel Awards 2017 ogłoszono 61 najlepszych i najzdolniejszych przedsiębiorstw działających na rynku podróży w Chinach. Tegoroczna lista wyróżnionych obejmująca 27 nowych, 28 dotychczasowych i 6. powracających zwycięzców.

Read more

IT&CM China 2017 – największa impreza MICE w Chinach oficjalnie rozpoczęta

21 marca 2017 r. Szanghaj, Chiny. Dzisiaj nastąpiła inauguracja IT&CM China – trzydniowej imprezy, która odbędzie się w dniach 21 – 23 marca br. w Shanghai Convention & Exhibition Center of International Sourcing. Od 2007 roku IT & CM China stała się jednym z największych chińskich eventów biznesowych, edukacyjnych i networkingowych w branży MICE poświęconym „Promocji Chin w świecie i świata w Chinach”. Wspólnie z chińskimi i międzynarodowymi wystawcami oraz kupcami MICE, którzy skupili się na jednym dynamicznym targowym rynku, IT & CM China stanowi platformę dla czołowych chińskich oraz międzynarodowych podmiotów z branży MICE i stwarza możliwości biznesowe na wszystkich frontach – turystyki przyjazdowej, wyjazdowej oraz lokalnej. Według deklaracji

Read more

CTW China 2017 wprowadza inicjatywę mentorską dla społeczności corporate travel

Szanghaj, 21 marca 2017 r. – Już po raz trzeci rozpoczęło się CTW China, tym razem wprowadzając nowy program mentorski, który ułatwia ekspertom z branży wymianę wiedzy i doświadczeń. Z myślą o interakcji i działaniach socjalizacyjnych stworzono trzydniowy program, który ma przełożyć się na kluczowe korzyści dla wszystkich delegatów poprzez pozyskiwanie wiedzy od mentorów w dedykowanych grupach tematycznych. Dzięki tej inicjatywie wiele relacji biznesowych nawiązanych w trakcie CTW China 2017 będzie mogło wykroczyć poza to wydarzenie I owocować kontaktami w przyszłości. Wśród mentorów są takie firmy jak m.in. Adidas, Apple, Lenovo i Siemens. Dołączyły do ponad 30 innych ważnych organizacji, takich jak AirPlus International, Carlson Wagonlit Travel, Delta Air Lines,

Read more

Ceremonia otwarcia IT&CM China 2017 odbędzie się w Shanghai Mariott Parkview

Shanghai Marriott Parkview potwierdził sponsoring ceremonii otwarcia IT&CM China w 2017r. Tym samym po raz kolejny będzie sponsorem ceremonii otwarcia oraz uroczystej kolacji dla wszystkich delegatów IT&CM China and CTW China.

Read more
%d bloggers like this: