Mehendi – o sztuce malowania ciała opowiada Ilona Dembowska

Naturalna henna ma brązowy kolor. W zależności od pochodzenia hennowego proszku, kolor może mieć różne odcienie. Warto podkreślić, że nie istnieje coś takiego jak „czarna henna”. Barwnik spotykany często w nadmorskich kurortach to ppd, czyli parafenylenodiamina, substancja mogąca spowodować oparzenia oraz blizny.

Read more

Wiolonczelistki

Byłyśmy przygotowane na jednodniowy pobyt, jednak okazało się, że koncert odbędzie się dzień później. Pieniądze miałyśmy dokładnie wyliczone na benzynę i jedzenie, ale nie dałyśmy za wygraną. Hasło „chcieć to móc” wzięło górę, a my bardzo chciałyśmy być na tym koncercie. Nocleg „podłogowy” szybko się znalazł u dobrej znajomej – skrzypaczki, ale pozostał problem pieniędzy na jedzenie. Wtedy postanowiłyśmy zagrać na ulicy, bo na szczęście wiolonczele miałyśmy przecież ze sobą.

Jak się później okazało to był genialny pomysł! To wspólne muzykowanie „na streecie” i towarzyszące mu emocje przyćmiły nawet długo wyczekiwany koncert Nelly Furtado. Już wiedziałyśmy, że będziemy grać razem.

Read more

Nepalka wniosła komunikat o handlu ludźmi na szczyt Everestu. Za sukces, niemalże zapłaciła własnym życiem

20 maja Kanchhi Maya Tamang zdobyła wierzchołek Everestu jako pierwsza kobieta z etnii Tamang. Po raz pierwszy także w historii zdobywania tej góry celem wspinacza było zwrócenie uwagi na sytuacje kobiet, a ścisłej handel ludźmi, którego są ofiarami.

Read more

“Trzęsienie ziemi wstrząsnęło budynkami, ale nie poruszyło sposobu myślenia ludzi” – NEPAL, DWA LATA PO TRAGEDII

Dziś mija druga rocznica jednej z największych katastrof naturalnych w historii Nepalu. Trzęsienie ziemi z 25 kwietnia 2015 roku było szesnaście razy silniejsze, niż to pamiętne na Haiti w 2010 roku i równe sile pięciuset bomb zrzuconych na Hiroszimę

Read more

Dziś opuszcza, chce zapomnieć. Czy jutro zatęskni?

(…) kiedy mamy za sobą wspaniały okres poznawania się, zakochania, euforii, która nam towarzyszyła przed długi okres czasu. Po tych wszystkich pięknych chwilach pozostaje codzienność. Nie ma już fajerwerków – tak jak było kiedyś, na początku, ale też w zamian nie ma nic. Zaczynamy odczuwać pustkę, która staje się bardzo trudna do zniesienia.

Read more

„Każdy dobry człowiek ma misję do spełnienia”. Wywiad z „Białym Cyganem” – Bogdanem Trojankiem

Na co dzień mijamy się na ulicach, sąsiadujemy ze sobą, a tak mało o sobie wiemy. To my „dzieci lasu” – rozśpiewany, roztańczony kolorowy naród. Jesteśmy dziećmi jednego Boga – mamy prawo koło siebie żyć i mieszkać. To własnie chcemy przekazać – mówi Bogdan Trojanek, założyciel i lider zespołu Terne Roma

Read more

Koniec związku to koniec świata? Dlaczego boimy się rozstania?

Przyjaźń „umiera” wtedy, kiedy kończy się zaufanie. Kończy się, wtedy kiedy nie jesteśmy pewni drugiej osoby, a także wtedy, kiedy rozmijamy się na swoich drogach. Nie ma już wówczas wspólnego celu, tematu i tego, co może wcześniej tę przyjaźń pozwoliło zbudować.

Read more

Powitanie z Afryką. Rajskie plaże, średniowieczne skarby i busz. Znacie taką Kenię?

„Afryka jest mistyczna, dzika, piekielnie upalna. Jest rajem dla fotografujących i myśliwych, krainą utopii dla eskapistów. Jest tym, czego pragniesz, wymyka się wszelkim interpretacjom”

Read more
%d bloggers like this: