Zobacz urokliwą fińską love story: „Olli Mäki. Najszczęśliwszy dzień jego życia”

1962 rok. Amator z małego miasteczka, który stał się profesjonalnym bokserem i ulubieńcem Finlandii, szykuje się do decydującego meczu w swojej karierze. Kiedy wszyscy wokół Olliego Mäkiego koncentrują się na nadchodzącym pojedynku, on sam nie może przestać myśleć o młodej dziewczynie napotkanej na weselu… Czy ważniejsza okaże się dla niego walka o sukces czy osobiste szczęście? Czy można mieć wszystko? A może prawdziwym zwycięstwem jest niczego w życiu nie żałować?

Read more

JEAN-MICHEL JARRE ZAGRA W GDAŃSKU I KRAKOWIE

Jean Michel Jarre ponownie wystąpi z koncertami w Polsce. W dniach 8 i 9 lipca będzie można posłuchać jego wspaniałej muzyki i obejrzeć rewelacyjny show podczas występów w gdańskiej Ergo Arenie i w krakowskiej Tauron Arenie. Ubiegłoroczne koncerty Jarre’a w Łodzi i Katowicach zachwyciły polskich fanów.

Read more

Polska w sercu Indii. Zaproszenie na Family Yoga Festival

Największy w Europie Family Yoga Festival odbędzie się 21-25 czerwca w Sulisławiu (woj. opolskie). Patronat honorowy nad imprezą objęła Ambasada Republiki Indii w Polsce i państwowe szkoły wyższe: Politechnika Opolska, Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu oraz Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Organizatorzy zapowiadają moc bezpłatnych atrakcji.

Read more

Polsko-kubańska współpraca kulturalna

Polska jest zainteresowana współpracą z władzami Kuby i ich instytucjami w zakresie renowacji i rewitalizacji zabytków – powiedział minister Witold Waszczykowski podczas spotkania z głównym konserwatorem zabytków Hawany, Eusebio Lealem.

Read more

444 rocznica pierwszej wolnej elekcji na tron Polski

Na Kamionkoswskich Błoniach Elekcyjnych z okazji 444 rocznicy pierwszej wolnej elekcji, odbył się piknik rodzinny. Młodzież z LXXII LO pod kierunkiem pana Ryszarda Jakubisiaka zaprezentowała krótką inscenizację pierwszej wolnej elekcji, w której króla wybierali widzowie. Program poprowadził Tomasz Marzecki.

Read more

Wiolonczelistki

Byłyśmy przygotowane na jednodniowy pobyt, jednak okazało się, że koncert odbędzie się dzień później. Pieniądze miałyśmy dokładnie wyliczone na benzynę i jedzenie, ale nie dałyśmy za wygraną. Hasło „chcieć to móc” wzięło górę, a my bardzo chciałyśmy być na tym koncercie. Nocleg „podłogowy” szybko się znalazł u dobrej znajomej – skrzypaczki, ale pozostał problem pieniędzy na jedzenie. Wtedy postanowiłyśmy zagrać na ulicy, bo na szczęście wiolonczele miałyśmy przecież ze sobą.

Jak się później okazało to był genialny pomysł! To wspólne muzykowanie „na streecie” i towarzyszące mu emocje przyćmiły nawet długo wyczekiwany koncert Nelly Furtado. Już wiedziałyśmy, że będziemy grać razem.

Read more

Międzynarodowy Festiwal Filmowy „Żydowskie Motywy”

W dniach 24-28 maja w warszawskim Kinie Muranów odbędzie się 13. edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmowego „Żydowskie Motywy”. W tegorocznym programie znalazło się ponad 30 fabuł, dokumentów i krótkich metraży o tematyce żydowskiej z całego świata – m. in. z Izraela, Niemiec, Polski, Francji, Rumunii i USA. Pokazom festiwalowym towarzyszyć będą dyskusje z autorami filmów.

Read more
%d bloggers like this: