UIA uruchamia regularne loty do Afryki

Począwszy od przyszłorocznego letniego rozkładu Ukraine International Airlines uruchomi nowe połączenie do Kairu w Egipcie. Będzie to pierwsze regularne połączenie największego ukraińskiego przewoźnika do  Afryki  i 87 destynacja na mapie UIA.

Od 6 kwietnia przewoźnik będzie wykonywał cztery loty tygodniowo do Kairu nowoczesnymi samolotami Boeing 737-800 w konfiguracji kabiny dwuklasowej – klasa biznesowa i klasa ekonomiczna. Czas lotu z Kijowa do Kairu to 3 godziny 30 minut. Pasażerowie z Polski mogą  skorzystać z następującego rozkładu:

Nr lotu

Trasa

Dni tygodnia

wylot*

przylot*

PS804

Warszawa – Kijów

1.3.5.7

6:00

8:30

PS395

Kijów – Kair

1.3.5.7

10:25

12:45

PS396

Kair – Kijów

1.3.5.7

13:35

18:05

PS803

Kijów – Warszawa

1.3.5.7

20:00

20:30

* czas lokalny

Nowe połączenie jest zaplanowane tak, aby zapewnić optymalny tranzyt pasażerom podróżującym zarówno w ruchu krajowym na Ukrainie jak i podróżującym przez Kijów z Europy i Azji. Pasażerowie z Warszawy korzystają z tranzytu krótszego niż dwie godziny w drodze do Kairu i z powrotem

“Od prawie dziesięciu lat UIA wdraża model przewoźnika sieciowego, stopniowo wzmacniając pozycje hub’u w Kijowie, – wspomniała Eugenia Satska, rzecznik prasowy UIA. – Planowane wejście do Afryki rozpoczynamy od Kairu, drugiego co do wielkości centrum ekonomicznego, po Johannesburgu. Mamy nadzieję, że nasi klienci z Ukrainy, Europy, Azji i krajów WNP docenią jakość naszych usług i częstotliwość lotów na trasie Kijów – Kair  oraz będą w pełni wykorzystywać możliwości tranzytowe podróżując przez stolicę Ukrainy do Egiptu.”

UIA oferuje na swojej stronie cenę 785 złotych za bilet powrotny z Warszawy do Kairu w klasie ekonomicznej (ze wszystkimi podatkami i opłatami) oraz 421 złotych za bilet w jedną stronę.


Ukraine International Airlines powstała w 1992 roku. UIA jest prywatnym przewoźnikiem. Linia łączy Ukrainę z 87 stolicami i kluczowymi miastami Europy, Azji, Ameryki, Bliskiego Wschodu i krajów WNP a z międzynarodowymi partnerami lata do ponad 3 000 miejsc na świecie. UIA obsługuje ponad 1000 regularnych lotów tygodniowo. Ukraine International posiada w swojej flocie 42 samoloty, w tym 25 samolotów typu Boeing 737 NG w wieku 9 lat. Obecnie uśredniony wiek całej floty UIA wynosi 12 lat. Macierzystym portem lotniczym dla UIA jest lotnisko Kijów Boryspil (KBP).

Szczegółowe informacje dotyczące usług UIA znajdują się na stronie internetowej www.flyUIA.com

 

You May Also Like

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: