Chiny centrum turystyki już w przyszłym tygodniu. UNWTO oficjalnie ogłosi swojego sekretarza generalnego

W dniach od 11 do 16 września br. w Chinach odbędzie się Zgromadzenie Światowej Organizacji Turystyki Narodów Zjednoczonych – UNWTO – organizacji wyspecjalizowanej ONZ, zajmującej się kwestiami związanymi z turystyką.
Wszystkie oczy skierowane będą w tym czasie na  miasto Chengdu w środkowych Chinach, gdzie oficjalnie potwierdzony zostanie nowy Sekretarz Generalny UNWTO.
Chiny będą gospodarzem Zgromadzenia Ogólnego ONZ Organizacji Narodów Zjednoczonych w 2017 r. (ONZ).
„W ciągu roku podróżuje ponad miliard międzynarodowych turystów, a turystyka stała się mocną i przekształcającą siłą, która przynosi odczuwalne zmiany w życiu milionów ludzi. Potencjał turystyki dla zrównoważonego rozwoju jest ogromny. Jako jeden z największych na świecie sektorów przynoszących zatrudnienie, turystyka pozwala ograniczać ubóstwo i napędza inkluzywny rozwój.”
Ban Ki-moon, Sekretarz Generalny ONZ
Przesłanie Światowego Dnia Turystyki, 2015 r.
Będzie to ostatnie walne zgromadzenie, któremu przewodniczył będzie dr Taleb Rifai, obecny Sekretarz Generalny UNWTO. Będzie to także znakomita okazja dla dr Rifai, do przedstawienia sukcesów UNWTO, a także szanasa by utorować drogę do tego, co będzie jego dziedzictwem. Świat Turystyki wiele zawdzięcza dr Rifai, który niestrudzenie pracował dla turystyki i jedności w tej branży,  która jest bardzo ważna dla wielu gospodarek na całym świecie. 
W Chengdu, spotkają się Delegaci ze 155 krajów Światowej Organizacji Turystyki (UNWTO). Chiny stają się największym graczem turystyki wyjazdowej i przyjezdnej. Planują utrzymać czołową pozycję na rynku MICE i wysokie natężenie ruchu lotniczego.
Źródło informacji: materiały prasowe 
Opr. i tł. DKK  fot. FMoo

 

You May Also Like

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: