SARSA – ceniona songwriter’ka

SARSA to ceniona songwriter’ka, która ma na koncie platynową płytę za pierwszy album „Zapomnij mi” oraz diament, platynę i złoto za single. Dziennikarze muzyczni zaś uznali ją za prekursorkę nowego polskiego popu. Niezmiennie intryguje i wyróżnia się na polskim rynku muzycznym! W 2017 roku artystka powraca z drugim solowym albumem “PIÓROPUSZE”!

Sarsa – to kompozytorka, autorka tekstów, producentka muzyczna. Gra na instrumentach klawiszowych i ukulele. Teledyski do jej twórczości mają ponad 100 milionów odtworzeń! Laureatka licznych konkursów na twórczość własną. Fluktua, TakloopNie, SarsaParilla, Emma Nuci Organic..To tylko niektóre z jej projektów muzycznych zakorzenionych w szeroko pojętej muzyce alternatywnej. Współtworzyła wiele projektów eksperymentując z muzyką od jazzu, poezji śpiewanej po alternatywnego rocka i muzykę elektroniczną.

Jej charakterystyczny wokal stylistycznie stawiany był obok głosu Dolores O’Riordan z The Cranberries, Florence Welch z Florence And The Machine, Sia, CocoRosie.

Dziennikarze muzyczni zaś uznali ją za prekursorkę nowego polskiego popu. Została okrzyknięta największym i najbardziej osobliwym debiutem ostatnich lat. Sarsa jest cenioną songwriter’ką – sukcesy odnosi nie tylko ze swoimi utworami, ale również z radiowymi hitami, które tworzy dla innych polskich artystów!

Po rocznej przerwie SARSA wraca w zupełnie nowej odsłonie! Wciąż budzi wielkie zainteresowanie oraz niezmiennie, zarówno wizerunkowo jak i muzycznie, wyróżnia się na polskim rynku muzycznym!

Sarsa była weteranką programów wokalnych; xfactor must be the music i wreszcie voice of Poland. Dawała się poznać jako ekscentryczna i zupełnie niedająca się sklasyfikować artystka.

W 2015 roku Sarsa zadebiutowała w radiach mainstreamowych z utworem Naucz mnie”, który łączy w sobie korzenie alternatywne artystki ze szlachetnym popem – tym samym Sarsa wspięła się na szczyty list przebojów. Dodatkowo teledysk do utworu uzyskał ponad 50 milionów odtworzeń i w 2015 stał się najczęściej udostępnianym klipem w Polsce.  Utwór „Naucz Mnie” zdobył Diamentową Płytę, wyróżnienie Cyfrowa Piosenka Roku oraz Radiowy Przebój Roku! Dodatkowo utwór przez sześć tygodni zajmował pierwsze miejsce na liście najchętniej odtwarzanych kompozycji w polskich stacjach radiowych. Album „Zapomnij Mi” debiutował na 2 miejscu oficjalnej listy sprzedaży płyt w Polsce. Po niespełna roku po debiucie uzyskał status „Platynowej Płyty”! Obok wielu nagród i wyróżnień, Sarsa zdobyła także SuperJedynkę w kategorii SuperArtysta w sieci podczas 53. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu! Kolejne single Sarsy z płyty Zapomnij mi” również pokryły się złotem oraz platyną!

Teraz, w 2017 powraca z drugim solowym albumem, który promuje singiel zatytułowanym “Bronie się”. Nad brzmieniem Sarsa pracowała w londyńskim Tileyard Studio, w którym swoje utwory nagrywali wcześniej między innymi Ella Eyre, czy Sigala.

W kompozycji Sarsa zaskakuje. Łączy brzmienia nowoczesne z  oldschoolowymi oraz sięga po instrumenty z różnych muzycznych kultur. Dodając do tego charakterystyczny głos Sarsy, otrzymujemy wyjątkową całość, która nie pozwala pozostać obojętnym względem utworu. Utwór od swojej premiery niezmiennie cieszy sie popularnością w sieci – wideo zostało odtworzone już ponad 13 milionów razy. 

Najważniejsze dla mnie to poruszać ludzi. Dlatego moja twórczość jest bardzo różnorodna i dosyć zmanierowana. Lubię, jak jest dziwnie, niestandardowo i nie wprost. Chcę by każdy miał swoją przestrzeń do rozumienia moich wyżyć artystycznych – tłumaczy Sarsa.


SARSA zaprasza do muzycznego świata hoteli ibis! Chcesz nagrać własny, profesjonalny singiel ze znanymi producentami i wystąpić na koncercie finałowym ibis? Wystarczy wysłać demo na www.ibis.com/tumieszkamuzyka

 

„ibis. tu mieszka muzyka”

You May Also Like

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: