124. targi kantońskie uświetnią 40. rocznicę chińskiej reformy i polityki otwarcia w zakresie rozwijania możliwości handlowych

GUANGZHOU, Chiny, 27 sierpnia 2018 r. /PRNewswire/ – 124. Chińskie Targi Importu i Eksportu, zwane targami kantońskimi, odbędą się w dniach 15 października do 4 listopada w Guangzhou. Targi o powierzchni wystawowej 1,185 miliona m2 przywitają ponad 25 000 wystawców i kupców z ponad 200 krajów i regionów w 16 kategoriach w 3 fazach.

W ciągu ostatnich 40 lat Chiny przeszły transformację w drugą największą gospodarkę na świecie, odpowiadającą ponad 30% wzrostu gospodarczego w skali międzynarodowej. Dzięki dywersyfikacji partnerów handlowych i zobowiązaniu do otwarcia gospodarki całkowita wartość chińskich importów i eksportów w 2017 r. sięgnęła 27,79 tryliona juanów (około 4,45 tryliona dolarów), co oznacza solidny wzrost w skali roku o 14,2%. Natomiast handel na rynkach tradycyjnych i wschodzących, głównie w Ameryce Łacińskiej i Afryce, wzrósł odpowiednio o 14,8% i 39,3%.
 
Targi kantońskie, doskonały przykład chińskiej reformy i otwarcia się, od zawsze były symbolem zacieśniających się więzi Chin z przedsiębiorstwami na całym świecie.
 
„Targi są postrzegane jako okno na Chiny i są odzwierciedleniem rozwoju chińskiego handlu zagranicznego oraz reformy i polityki otwarcia. Zawsze staramy się otwierać do okno jak najszerzej pod wieloma względami i wnosić jeszcze więcej na scenę międzynarodową” – skomentował Xu Bing, zastępca dyrektora generalnego Chińskiego Centrum Handlu Zagranicznego.
 
W tym roku w strefie elektroniki i urządzeń gospodarstwa domowego ponad 200 wiodących marek i ponad 2000 przedsiębiorstw z Chin zaprezentuje swoje przełomowe projekty. Faza druga i trzecia skupi się na innowacyjnych produktach i zastosowaniach, które coraz częściej są zróżnicowane, bardziej luksusowe, wyjątkowe i odpowiadające zmieniającym się oczekiwaniom użytkowników końcowych.
 
W nowej sytuacji gospodarczej celem targów jest wzmocnienie swojej pozycji jako platformy niezbędnej do budowania wartościowych możliwości handlowych, lepszego środowiska biznesowego i bardziej otwartego rynku.
 

Źródło informacji: PR Newswire

You May Also Like

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: