Super przeżycia zamiast skarpetek w prezencie. Jak zmieniają się trendy zakupowe w Polsce?

Przedświąteczna gorączka zakupowa wchodzi w decydującą fazę. Wybieranie prezentów wygląda jednak inaczej niż kiedyś – coraz częściej kupujemy w internecie, a zamiast przedmiotów wybieramy vouchery na przeżycia: escape roomy, romantyczne kolacje, relaks w SPA, przejażdżki Lamborghini Gallardo, loty odrzutowym myśliwcem L-39 czy dream jump – skoki na bungee z najwyższego w Europie, liczącego aż 222 metry, komina przystosowanego do skoków, zlokalizowanego w Głogowie.
Z wyliczeń ekspertów firmy Deloitte przedstawionych w raporcie 2017 HolidaySurvey wynika, że już 27 proc. amerykańskich konsumentów woli kupić prezenty, które są doświadczeniem, a nie przedmiotem. Rysuje się coraz wyraźniejszy trend zmieniający przedświąteczne zakupowe zwyczaje konsumenckie, który dotarł również do Polski.
 
„Tradycyjne podejście do zakupów, które wiązało się z tłumami w sklepach, długimi kolejkami, korkami oraz trudnością zapakowania prezentu odchodzi do lamusa. Jednocześnie rośnie świadomość Polaków odnośnie rynku kart podarunkowych. Dla konsumentów ważna jest wygoda, dlatego kwitnie handel w internecie. Nie zmienia się jednak cel zakupów – wciąż szukamy oryginalnych prezentów, dopasowanych do osoby, którą obdarowujemy i takich, które zaskoczą. Te w formie przeżyć zostają w pamięci na zawsze, a ich ceny zaczynają się od kilkunastu złotych. Przykładowo na naszej stronie jest blisko 2000 przeróżnych ofert dla każdego i na każda okazję” – mówi Wojciech Stefańczyk, country manager z SuperPrezenty.pl.
 
Dzień w myśliwcu czy bieszczadzka głusza?

Najlepiej sprzedające się karty podarunkowe to różnego rodzaju ekstremalne doświadczenia (np. loty samolotem nad Warszawą, jazda Lamborghini Gallardo czy monster truckiem, off road, skoki na bungee, jak również romantyczne oferty przygotowane dla par (weekendy w bieszczadzkiej głuszy – bez telefonu i internetu, egzotyczne masaże, kolacje w restauracjach i przedstawienia teatralne).
 
„W okresie przedświątecznym klienci najchętniej kupują weekendy za miastem, romantyczne kolacje, degustacje wysokogatunkowych trunków m.in. whisky oraz warsztaty kulinarne. Coraz częściej kupowane są też vouchery do escape roomów, zabawa z wirtualną rzeczywistością, zimowe atrakcje na sportowo czy kursy tańca” – mówi Wojciech Stefańczyk, country manager z SuperPrezenty.pl.
 
„Z każdym rokiem odczuwamy również coraz większe zainteresowanie prezentami bardzo ekskluzywnymi i kosztownymi. Klienci są w stanie zapłacić majątek za niezapomniane emocje na najwyższym poziomie. Lot za sterami odrzutowego myśliwca L-39 lub Dream Jump – skok z najwyższego w Europie, bo 222 – metrowego obiektu do skoków, komina w Głogowie lub Romantyczne podróże to tylko kilka spośród popularnych prezentów kategorii Premium” – dodaje szef SuperPrezenty.pl.
 

 
Spełnienie marzeń last minute!

Z danych SuperPrezenty.pl wynika, że po karty podarunkowe na prezenty w formie przeżyć sięgają ludzie młodzi, z wielkich miast, częściej kobiety niż mężczyźni.
 
„Nasze vouchery można nabyć zarówno stacjonarnie, na wyspach Super Prezenty w centrach handlowych, super i hiper marketach sieci Carrefour – na specjalnie zaprojektowanych, nowoczesnych ekspozytorach, jak również w sieci Empik i w Internecie. Dla niezdecydowanych jest też opcja zestawów prezentowych, umożliwiających wybór jednej, spośród kilkunastu lub kilkudziesięciu różnorodnych ofert. Karty podarunkowe są ważne przez 12 miesięcy i można je łatwo przedłużyć o kolejne trzy miesiące na stronie internetowej. Jeśli komuś nie spodoba się prezent, jest możliwość zwrotu w ciągu miesiąca lub wymiany na dowolny inny w ciągu roku od zakupu” – mówi Wojciech Stefańczyk, country manager z SuperPrezenty.pl.
 

Emocjonujące prezenty w formie eleganckich kart i voucherów podarunkowych to nie tylko bezpieczna (możliwość zwrotu i wymiany) opcja wyboru prezentu dla bliskiej osoby na święta. Jest to przede wszystkim bardzo wygodna i pozwalająca zaoszczędzić mnóstwo czasu forma robienia świątecznych podarków, niosąca dodatkowe wartości jak pakowanie w sezonowe (świąteczne) lub spersonalizowane (np. dla super męża) pudełka z załączoną kartką z życzeniami do wyboru lub darmowa w okresie przedświątecznym dostawa prezentu pod wskazany adres. Dla tych, którzy z zakupami prezentów czekają do ostatniej chwili istnieje możliwość samodzielnego wydrukowania e-vouchera w domu w kilka minut. To idealna opcja dla wszystkich zapominalskich Świętych Mikołajów.

 
Źródło informacji: Super Prezenty Sp. z o.o.
 

You May Also Like

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: