W Polsce powstaje największy w Europie zadaszony park wodny! Zobacz jak będzie wyglądał

Park of Poland ma być największym parkiem rozrywki w Europie Środkowo-Wschodniej i największym zadaszonym aquaparkiem w całej Europie. We Wręczy koło Mszczonowa właśnie rozpoczęto parce budowlane.

Całość pod nazwą “Park of Poland” ma być docelowo, za 6-8 lat, drugim co do wielkości parkiem rozrywki w Europie o powierzchni 80 ha. Oprócz wodnych atrakcji mają z czasem powstać rollercoastery, galeria handlowa, centrum konferencyjne i kilka hoteli.

Sam park wodny ma być wg deklaracji inwestora największym krytym parkiem wodnym w Europie – ma być większy od słynnego aquaparku Tropical Island pod Berlinem.

Jego główną strefą “Relax” będzie przeszklona hala z otwieranym dachem. Wewnątrz, w otoczeniu 700 prawdziwych palm znajdzie się kilka basenów połączonych z zewnętrznymi. W strefie “Saunaria” znajdzie się 10 różnych saun, baseny mineralne, pokoje masażu, solarium i restauracja. Strefa “Jamango” służyć będzie przede wszystkim zabawie. Goście będą mogli poszaleć na 30 zjeżdżalniach o łącznej długości ponad 3 km, z których najdłuższa będzie mieć 320 m. Poza tym rozrywkę zapewni basen ze sztuczna falą, sztuczne rzeki i wodny plac zabaw dla najmłodszych.

Zapraszamy do obejrzenia filmu, na którym zobaczyć można prace na terenie budowy parku Suntago Wodny Świat:

 

Suntago Wodny Świat będzie warty 150 milionów euro, a cała inwestycja ma pochłonąć nawet 250 milionów. Właśnie rozpoczęła się budowa, która ma zakończyć się w przeciągu dwóch lat.

Więcej informacji:  http://pl.globalcityholdings.com/http://pl.globalcityholdings.com/

 

 

 

You May Also Like

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: