50 lat temu człowiek stanął na Księżycu. KAYAK podpowiada, gdzie w Polsce i na świecie można poczuć się jak poza ziemią

„To mały krok dla człowieka, ale wielki skok dla ludzkości”. Te słowa Neila Armstronga wypowiedziane 20 lipca 1969 roku usłyszały miliony widzów i słuchaczy na całym świecie, gdy ten jako pierwszy człowiek postawił stopę na Księżycu. Z okazji zbliżającej się 50. rocznicy tego wydarzenia, KAYAK.pl przygotował listę miejsc, w których można podziwiać księżycowe krajobrazy (na naszej planecie) oraz poczuć się jak członek wyprawy kosmicznej.

Woman walking on a path near the Cuervo volcano in the Timanfaya National Park, Lanzarote

Bilet lotniczy zamiast modułu księżycowego

W najbliższą sobotę minie dokładnie pół wieku, odkąd Amerykanie wylądowali na Księżycu. Przez ostatnie 50 lat, fani astronomii i entuzjaści wypraw kosmicznych marzyli, aby odbyć podobną podróż i móc podziwiać równie niezwykłe widoki. Jednak nie trzeba opuszczać ziemskiej troposfery, aby poczuć się jak astronauta i doświadczyć kosmicznych scenerii. Jednym z miejsc, które pozwoli poczuć się (niemal) jak na Księżycu są góry wulkaniczne Landmannalaugar na Islandii. Surowe, czerwono-brązowe skały, dymiące gorące źródła, popiół i zaschnięta lawa z pobliskiego wulkanu tworzą niesamowity pejzaż. Również w hiszpańskim rezerwacie Bardenas Reales czy Narodowym Parku Timnfaya na Lanzarote, turyści mogą poczuć się jak na pozaziemskiej pustyni.

Bardenas Reales

Zwolennikom dalszych podróży, KAYAK.pl rekomenduje odwiedzenie chilijskiej Valle de la Luna, chińskiego Narodowego Parku Geologicznego Zhagye Danxia lub boliwijskiego solniska Salar de Uyuni. Pasjonaci kosmosu powinni rozważyć również podróż do Kanionu Fisher River w Namibii czy na nowozelandzką wyspę White. Co ciekawe, oprócz zaledwie kilku gatunków ptaków, na całej wyspie prawie nie ma życia, podobnie zresztą jak na Księżycu. Osoby, które chciałby zrobić sobie przerwę od plażowania w jednych najbardziej „wakacyjnych” stanów USA, mogą odwiedzić pustynię Bisti (oficjalnie Bisti/De-Na-Zin) w stanie Nowy Meksyk oraz Narodowy Park Haleakalā na Hawajach, aby podziwiać krajobrazy iście nie z tej Ziemi.

Sunset in China’s rainbow mountain

Lista najpopularniejszych krajobrazy księżycowych

MiejsceNajbliższe lotniskoŚrednia cena biletu lotniczego z Polski
Bardenas Reales (Hiszpania)Bilbao695,50 zł
Pustynia Bisti/De-Na-Zin (Nowy Meksyk,  USA)Las Vegas3 315 zł
Kanion Fish River (Namibia)Windhoek3 845 zł
Narodowy Park Haleakala (Hawaje, USA)Honolulu3 712 zł
Landmannalaugar (Islandia)Reykjavik406 zł
Narodowy Park Timanfaya (Lanzarote, Hiszpania)Lanzarote265 zł
Dolina Valle de la Luna (Chile)Santiago3 786 zł
Wyspa White (Nowa Zelandia)Auckland4 698 zł
Narodowy Park Geologiczny Zhangye (Chiny)Chengdu2 400 zł
Solnisko Salar de UyuniLa Paz6 515 zł
Zabriskie point, Death valley National park, California, USA

Aleksandra Sowa-Frąckowiak, rzecznik prasowy KAYAK.pl komentuje: „KAYAK to więcej niż wyszukiwarka ofert podróży – chcemy nie tylko pomagać organizować wymarzone wakacje, ale także inspirować do odkrywania niezwykłych miejsc. Rocznica lądowania na Księżycu to doskonała okazja, aby zaplanować naprawdę oryginalną wyprawę. Dobra wiadomość dla osób, które już wykorzystały wakacyjny urlop – nie trzeba podróżować daleko, aby poczuć się jak astronauta. Także w Polsce możemy znaleźć regiony, które przypominają kosmiczny bezkres – kaszubskie wydmy, a zwłaszcza Łącka Góra lub plaża za Czołpinem, czy też Pustynia Błędowska na wyżynie Śląskiej pozwolą poczuć się jak na innej planecie”.

Moving dunes in the Slowinski National Park

Więcej informacji o księżycowych kierunkach oraz ofertach podróżniczych znajduje się na stronie: https://www.kayak.pl/

You May Also Like

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: