Uczniowie Nord Anglia Education zwracają się do przewodniczącego i członków Zgromadzenia Ogólnego ONZ

Uczniowie szkół Nord Anglia Education w Azji, Europie, Ameryce Północnej i na Bliskim Wschodzie poprowadzili debaty na temat postępów w realizacji celów dotyczących zrównoważonego rozwoju (tzw. cele SDG lub cele globalne) w trakcie specjalnego wydarzenia towarzyszącego Forum Politycznemu na Wysokim Szczeblu Organizacji Narodów Zjednoczonych. Forum było współorganizowane przez rządy Bułgarii, Malezji i Argentyny przy współpracy z organizacjami UNICEF, Project Everyone i Nord Anglia Education.

 

Zwalczenie głodu i poprawa stanu zdrowia oraz samopoczucia
Prezentując wyniki tegorocznego ogólnoświatowego zadania Nord Anglia’s Global Challenge, uczniowie pokazali swoje zaangażowanie w podnoszenie świadomości i podejmowanie działań w zakresie dwóch różnych celów na każdy rok. Wykorzystując inicjatywę edukacyjną World’s Largest Lesson skupiającą się na celach zrównoważonego rozwoju współzarządzaną przez organizację UNICEF, uczniowie w ciągu ostatnich dziewięciu miesięcy podnosili świadomość na temat celów i działań podjętych w zakresie celu 2 i 3, które dążą do zwalczenia głodu i poprawienia stanu zdrowia i samopoczucia.
Realizacja globalnych celów do roku 2030

W trakcie Forum Politycznego na Wysokim Szczeblu uczniowie zwrócili się do wyższych rangą przedstawicieli rządowych, ONZ i UNICEF, włączywszy przewodniczącego Zgromadzenia Ogólnego ONZ H.E. Petera Thomsona oraz dyrektora wykonawczego organizacji UNICEF Anthony’ego Lake’a.
Uczniowie w swojej prezentacji podkreślili kluczową rolę współpracy, innowacji i zaangażowania w realizacji globalnych celów do roku 2030. Indira Patel, uczennica placówki Dover Court International School w Singapurze stwierdziła, że

„globalne cele są jak puzzle: im więcej elementów się połączy, przy zaangażowaniu jak największej liczby uczestników, tym prostsze jest ułożenie układanki i tym samym uzyskanie pełnego obrazu.”

W prezentacji znalazły się wzmianki o działaniach uczniów z 44 placówek Nord Anglia z całego świata, którzy utworzyli projekty i opracowali rozwiązania dla niektórych problemów lokalnych społeczności. Na przykład uczniowie z placówki British Vietnamese International School w mieście Ho Chi Minh zebrali ponad 29 000 dolarów podczas wystawy sztuki, które przeznaczyli na ufundowanie operacji serca dla dzieci poniżej dziewiątego roku życia potrzebujących pilnej pomocy chirurgicznej. Natomiast uczniowie z British International School w Abu Dhabi zaprojektowali aplikację zachęcającą młodych ludzi do aktywności fizycznej. Aplikacja jest obecnie w fazie prototypu.

“PASJA I ZAANGAŻOWANIE
SĄ PRZYKŁADEM DLA NAS WSZYSTKICH”

„Głęboko wierzymy, że stwarzanie naszym uczniom możliwości podejmowania działań ma głęboki sens. W tym roku ponad 13 000 uczniów Nord Anglia z naszych 44 placówek na całym świecie było aktywnie zaangażowanych w prowadzenie projektów wspierających realizację celów zrównoważonego rozwoju. Uczniowie opracowywali nowoczesne rozwiązania mające istotny wpływ na lokalne społeczności. Jesteśmy bardzo dumni z naszych uczniów i uważamy, że ich pasja i zaangażowanie są przykładem dla nas wszystkich” – skomentował Andrew Fitzmaurice, główny dyrektor wykonawczy w Nord Anglia Education.
„Jesteśmy od was tylko trochę starsi. A wasze prezentacje były dla nas bardzo pouczające. Pasja i zaangażowanie, które dzisiaj zaprezentowaliście są bardzo inspirujące, tak samo jak fakt, że wyrastacie na odpowiedzialnych, kreatywnych i oddanych obywateli świata” – podsumował wydarzenie dyrektor wykonawczy organizacji UNICEF Anthony Lake.

Nord Anglia Education, Inc.

Nord Anglia Education jest wiodącym na świecie operatorem najlepszych międzynarodowych szkół, które zajmują się edukacją uczniów od przedszkola aż do końca szkoły średniej (tzw. K-12 w Stanach Zjednoczonych). W sumie uczymy ponad 38 000 uczniów w 44 najlepszych placówkach w Chinach, Europie, na Bliskim Wschodzie, w Azji Południowowschodniej oraz Ameryce Północnej. Przewodzi nam jedna, wspólna filozofia: kierujemy się ambicją na rzecz naszych uczniów, pracowników i rodziny placówek. Nasze szkoły zapewniają edukację na najwyższym poziomie poprzez spersonalizowane podejście, dodatkowo poszerzone o szanse na sukces dla uczniów na całym świecie.  Nord Anglia Education ma siedzibę w Hongkongu. /KS/
Źródło: Nord Anglia Education, CP PAP


KONTAKT:
Sarah Doyle
Dyrektor marki – Nord Anglia Education
tel. +852-3951-1144
e-mail: sarah.doyle@nordanglia.com
Connie Young
Kierownik komunikacji – Nord Anglia Education
tel. +852-3951-1147
e-mail: connie.young@nordanglia.com

 
 

You May Also Like

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: