93% Polaków lubi rowerowe wycieczki

Aż 93% ankietowanych Polaków deklaruje, że lubi jeździć na rowerze. Dlatego wyszukiwarka KAYAK.pl zapytała mieszkańców różnych województw w Polsce o ich zwyczaje i ocenę lokalnej infrastruktury rowerowej – informacje, które z pewnością przydadzą się podróżnym, którzy planują zwiedzić polskie miasta i odkrywać je na rowerze.

Polacy na rowery!

Zdecydowana większość Polaków deklaruje, że chętnie wsiada na rower. Aż 40% z nich zgodnie stwierdza, że jeśli tylko pogoda sprzyja, bez wahania wybiera jednoślad. Z kolei 12% przyznaje, że kocha ten rodzaj aktywności i wybiera go, nie zważając uwagi na warunki atmosferyczne. Największa grupa ankietowanych (41%) wyznała, że lubi jazdę na rowerze jednak rzadko ma ku temu okazję. Jedynie 7% badanych Polaków zdradziło, że nie przepada za tą aktywnością.

Tak duża liczba miłośników kolarstwa przekłada się na znaczący odsetek osób, które deklarują posiadanie roweru na własność – jak wynika z ankiety przeprowadzonej przez KAYAK.pl, aż 79% badanych Polaków dysponuje własnym rowerem. Najwięcej posiadają ich mieszkańcy województwa zachodniopomorskiego. W tym regionie aż 89% badanych ma swój rower. Dużym odsetkiem wyróżniają się też województwa kujawsko-pomorskie, opolskie i podkarpackie. Wciąż jednak co piąty Polak nie posiada własnego jednośladu. Jednak dla chcącego nic trudnego – połowa z nich decyduje się na korzystanie z wypożyczalni miejskich. Najchętniej robią to mieszkańcy Lubelszczyzny (17%) oraz Mazowsza (15%), a najrzadziej osoby zamieszkujące tereny Podkarpacia (3%).

Jeśli chodzi o najczęściej wybierane trasy rowerowe Polaków – są one po części owiane nutą tajemnicy. 29% ankietowanych przyznaje, że ma swoje prywatne, wyjątkowe miejsca. Pozostali uczestnicy badania wyznali, że chętnie odwiedzają obszary wiejskie (27%) czy miejskie parki (20%). Na wycieczkę do centrów miast decyduje się jedynie 9% ankietowanych, a niecałe 4% zapytanych Polaków przyznało, że pokonuje na nim wyłącznie swoją drogę do pracy.

Aleksandra Sowa-Frąckowiak, rzecznik prasowy KAYAK.pl, komentuje: „Sezon wakacyjny sprzyja rowerowym wyprawom. Dzięki łatwemu dostępowi do sprzętu rowerowego czy miejskim wypożyczalniom, Polacy chętnie wsiadają na jednoślady. Z pewnością nie bez znaczenia jest też moda na aktywność fizyczną, a chęć dbania o planetę zachęca wielu do wyboru roweru zamiast samochodu, także podczas wizyty w nowym mieście. Osoby, które zastanawiają się, gdzie znajdują się najpiękniejsze i najciekawsze trasy rowerowe, dowiedzą się więcej na naszym blogu KAYAK MGZN”.

You May Also Like

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: