Katar zniósł obowiązek wizowy dla Polaków i obywateli 79 innych krajów

Władze Kataru postanowiły znieść obowiązek wizowy dla obywateli 80 państw, w tym również dla Polaków. 

Polska jest jednam z krajów dla którego Katar postanowił znieść obowiązek wizowy. Decyzja weszła w życie z dniem 9 sierpnia br., dzięki czemu obywatele polscy, oraz innych 32 uwzględnionych państw, mogą przebywać w Katarze do 90 dni jedynie na podstawie ważnego paszportu. Przypominamy, że termin ważności paszportu, jak w przypadku wielu innych państw nie może być krótszy niż 6 miesięcy. Obywatele pozostałych z 80 państw, mogą przebywać na terenie Kataru do 30 dni.

Zniesie wiz to odpowiedź na problemy miejscowej branży turystycznej

Decyzja ta nie jest bez znaczenia. Warto zauważyć, że od około dwóch miesięcy kilka krajów arabskich ((Arabia Saudyjska, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Egipt, Bahrajn, Jemen) zerwało stosunki dyplomatyczne z Katarem, co jest ogromnym problemem dla miejscowej branży turystycznej.

Z możliwości bezwizowego wyjazdu i do 90-dniowego pobytu w Katarze skorzystają obywatele takich państw jak: Austria, Bahamy, Belgia, Bułgaria, Chorwacja, Cypr, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Niemcy, Grecja, Węgry, Islandia, Włochy, Łotwa, Liechtenstein, Litwa, Luksemburg, Malta, Holandia, Norwegia, Polska, Portugalia, Rumunia, Seszele, Słowacja, Hiszpania, Szwecja, Szwajcaria, Turcja.

KS

You May Also Like

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: