Afrykański sektor turystyki to dynamicznie rozwijająca się, druga co do wielkości stopa wzrostu na świecie

Podróże i turystyka w Afryce kwitną, w oku 2018 wzrosły o 5,6%. W porównaniu ze średnią światową wynoszącą 3,9% i ogólna stopą gospodarki afrykańskiej na poziomie 3,2% – stawia to Afrykę jako drugi najszybciej rozwijający się region turystyczny za regionem Azji i Pacyfiku.

Taki wzrost jest częściowo wyjaśniony odbiciem Afryki Północnej od kryzysów bezpieczeństwa, a także rozwojem i wdrażaniem polityk promujących ułatwienia w podróży.

Od ponad 25 lat Światowa Rada Turystyki i Turystyki (WTTC), która reprezentuje globalny sektor prywatny Podróży i Turystyki, opracowała autorytatywne badania na temat wkładu ekonomicznego sektora. Nasze badania pokazują również, że w 2018 r .:

Podróże i turystyka wniosły do ​​gospodarki regionu 194,2 mld USD, co stanowi 8,5% PKB kontynentu

  • Sektor przyczynił się do 24,3 mln afrykańskich miejsc pracy, co stanowi 6,7% całkowitego zatrudnienia.
  • 71% wydatków na turystykę w Afryce było związane z wypoczynkiem i 29% z działalnością gospodarczą
  • Wydatki krajowe stanowiły 56% gospodarki turystycznej, oraz 44% gospodarki międzynarodowej
  • Międzynarodowe wydatki na turystykę stanowiły 9,6% całkowitego eksportu regionu o wartości 58,5 mld USD
  • Etiopia wyróżnia się nie tylko najszybciej rozwijającą się gospodarką turystyczną w Afryce, ale także światową, rosnąc o 48,6% w ubiegłym roku, by osiągnąć wartość 7,4 mld USD. Zwłaszcza międzynarodowe wydatki na podróże i turystykę stanowiły 61,0% eksportu w kraju. Ten oszałamiający wzrost można częściowo przypisać lepszej łączności Etiopii jako regionalnego węzła transportowego i niedawnej polityce złagodzenia wiz.

Następnie sektor turystyki w Egipcie wykazał znaczną odporność, wzrastając w zeszłym roku o 16,5%, przy czym wydatki na turystów zagranicznych stanowiły 27,3% eksportu. Wynika to z ogromnej poprawy bezpieczeństwa w kraju i kluczowych miejscach, takich jak Sharm El-Sheikh, pomagając przyciągnąć międzynarodowych turystów z powrotem na północne wybrzeże.

Gloria Guevara, prezes i dyrektor generalny WTTC, skomentowała: „W 2018 r. Światowa Rada ds. Podróży i Turystyki zorganizowała swoje pierwsze w historii Forum Liderów Afryki w Stellenbosch w Republice Południowej Afryki, uznając rosnące znaczenie i siłę gospodarki turystycznej tego wielkiego regionu.

„Pochwalamy liderów turystyki w Afryce, którzy pomagają zwiększyć łączność, promują ułatwienia w podróżowaniu i zapewniają bezpieczeństwo podróżnym – wszystkie te środki przyczyniają się do najwyższego wzrostu. Wzrostu, którego jesteśmy świadkami na całym kontynencie i który zapewnia miliony dobrych miejsc pracy.”

opracowanie: Katarzyna Kozioł, Dorota Kozioł

fot. Afryka, pixaby

You May Also Like

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: