Afrykański sektor turystyki to dynamicznie rozwijająca się, druga co do wielkości stopa wzrostu na świecie

Podróże i turystyka w Afryce kwitną, w oku 2018 wzrosły o 5,6%. W porównaniu ze średnią światową wynoszącą 3,9% i ogólna stopą gospodarki afrykańskiej na poziomie 3,2% – stawia to Afrykę jako drugi najszybciej rozwijający się region turystyczny za regionem Azji i Pacyfiku.

Taki wzrost jest częściowo wyjaśniony odbiciem Afryki Północnej od kryzysów bezpieczeństwa, a także rozwojem i wdrażaniem polityk promujących ułatwienia w podróży.

Od ponad 25 lat Światowa Rada Turystyki i Turystyki (WTTC), która reprezentuje globalny sektor prywatny Podróży i Turystyki, opracowała autorytatywne badania na temat wkładu ekonomicznego sektora. Nasze badania pokazują również, że w 2018 r .:

Podróże i turystyka wniosły do ​​gospodarki regionu 194,2 mld USD, co stanowi 8,5% PKB kontynentu

  • Sektor przyczynił się do 24,3 mln afrykańskich miejsc pracy, co stanowi 6,7% całkowitego zatrudnienia.
  • 71% wydatków na turystykę w Afryce było związane z wypoczynkiem i 29% z działalnością gospodarczą
  • Wydatki krajowe stanowiły 56% gospodarki turystycznej, oraz 44% gospodarki międzynarodowej
  • Międzynarodowe wydatki na turystykę stanowiły 9,6% całkowitego eksportu regionu o wartości 58,5 mld USD
  • Etiopia wyróżnia się nie tylko najszybciej rozwijającą się gospodarką turystyczną w Afryce, ale także światową, rosnąc o 48,6% w ubiegłym roku, by osiągnąć wartość 7,4 mld USD. Zwłaszcza międzynarodowe wydatki na podróże i turystykę stanowiły 61,0% eksportu w kraju. Ten oszałamiający wzrost można częściowo przypisać lepszej łączności Etiopii jako regionalnego węzła transportowego i niedawnej polityce złagodzenia wiz.

Następnie sektor turystyki w Egipcie wykazał znaczną odporność, wzrastając w zeszłym roku o 16,5%, przy czym wydatki na turystów zagranicznych stanowiły 27,3% eksportu. Wynika to z ogromnej poprawy bezpieczeństwa w kraju i kluczowych miejscach, takich jak Sharm El-Sheikh, pomagając przyciągnąć międzynarodowych turystów z powrotem na północne wybrzeże.

Gloria Guevara, prezes i dyrektor generalny WTTC, skomentowała: „W 2018 r. Światowa Rada ds. Podróży i Turystyki zorganizowała swoje pierwsze w historii Forum Liderów Afryki w Stellenbosch w Republice Południowej Afryki, uznając rosnące znaczenie i siłę gospodarki turystycznej tego wielkiego regionu.

„Pochwalamy liderów turystyki w Afryce, którzy pomagają zwiększyć łączność, promują ułatwienia w podróżowaniu i zapewniają bezpieczeństwo podróżnym – wszystkie te środki przyczyniają się do najwyższego wzrostu. Wzrostu, którego jesteśmy świadkami na całym kontynencie i który zapewnia miliony dobrych miejsc pracy.”

opracowanie, Katarzyna Kozioł

fot. Afryka, pixaby

You May Also Like

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: