Agregaty prądotwórcze FOGO zasilą misje ONZ na całym świecie

FOGO sp. z o.o. podpisała umowę na mocy której będzie wyłącznym producentem agregatów dla ONZ przez 3 lata.
Spółka FOGO jest największym producentem agregatów prądotwórczych w Polsce. FOGO wytwarza: agregaty dla przemysłu oraz gospodarstw domowych i rolnych – w przedziałach mocy od kilku kVA do kilku MVA – oraz instalacje zasilania o mocy do kilkudziesięciu MVA. Około 40% produkcji spółki trafia za granicę
 
W styczniu 2018 roku Daniel Pawlak, dyrektor spółki FOGO sp. z o.o., ogłosił podpisanie umowy na wyłączną dostawę agregatów prądotwórczych dla szwajcarskiej firmy Intertrade International Services S.A., która to – na mocy wygranego przetargu – dostarczać będzie sprzęt dla Organizacji Narodów Zjednoczonych (ONZ).
 
W ramach kontraktu z ONZ szwajcarski partner spółki pozostanie wyłącznym dostawcą agregatów prądotwórczych o mocach 250 kVA, 500 kVA oraz 750 kVA przez okres trzech lat – z możliwością dwukrotnego przedłużenia kontraktu o rok. W tym okresie FOGO będzie wyłącznym producentem tych agregatów. Wartość kontraktu została określona na 47 149 134 dolarów amerykańskich (USD).
 
W dniach od 26 do 31 marca 2017 inspektorzy ONZ przetestowali i zaakceptowali – bez zastrzeżeń – prototypy agregatów zaprojektowanych przez spółkę FOGO. Ostatecznie prace nad kontraktem zostały sfinalizowane w styczniu 2018 roku.
 
Tomasz Błaszak, pełniący funkcję prezesa Zarządu FOGO zauważa: „Kontrakt jest dla nas wielką szansą i dowodzi wysokiej jakości produktów FOGO, z czego możemy być dumni. Niemniej jednak stanowi też duże wyzwanie dla organizacji naszej produkcji i zarządzania. Nie wiemy dokładnie jaki będzie wolumen zamówień, co niesie ze sobą określone ryzyko zważywszy na skalę kontraktu. Jesteśmy dobrze przygotowani do bardzo starannego wypełnienia wszystkich obowiązków wynikających z umowy”.
 
FOGO działa na rynku od 2004 roku. Produkty spółki są eksportowane do krajów Europy, na Bliski Wschód oraz do Afryki. Spółka zatrudnia 150 osób. W roku 2017 roku obroty spółki wyniosły 140 mln PLN.
 
 
Źródło informacji: FOGO sp. z o.o.
 
 

You May Also Like

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: