Tajlandia – akcje na rzecz umierających z głodu słoni

Najpierw się je oswaja, później wykorzystuje do ciężkiej pracy, aby ostatecznie porzucić. Zostawić na pastwę losu w miejskich klimatach Tajlandii. Wiele z nich umiera z głodu, upału i braku wody.

Aby pomóc słoniom, Bill Heinecke od 14 lat organizuje królewskie turnieje polo na słoniach. Przyciągają najważniejszych ludzi biznesu z całego świata. Nie być tu w czasie tej imprezy, to biznesowe faux pas. Założona przez niego Golden Triangle Asian Elephant (http://helpingelephants.org/) od lat zbiera fundusze na rzecz słoni. Podczas imprezy organizowana jest akcja charytatywna, dzięki której można pomóc licznym słoniom w całym kraju.

Tegoroczny turniej odbył się 13 marca 2016 r., trwał cztery dni. Uczestniczyło w nim 20 porzuconych słoni, którymi zaopiekowała się organizacja Heineckego. Słonie trafiły do jednego z obozów, zostały otoczone lekarską opieką przed i po zawodach. Aby podnieść świadomość i uwrażliwić na los dzikich i udomowionych słoni z Tajlandii, turniej odbył się w czasie Narodowego Dnia Słonia. Zaproszono ponad tysiąc dzieci ze szkół w Bangkoku, które mogły pobyć ze zwierzętami, oraz usłyszeć o znaczeniu ochrony tych zwierząt i ich siedlisk. Cała impreza odbyła się pod patronatem Jego Wyskokości Króla Tajlandii.

IMG_8693_mały
Słoń szuka banana 🙂

Pierwsza edycja turnieju miała miejsce w Anantara Resort Golden Triangle resortu należącego do Billa Heineckego. Obecnie jest to jedna z największych imprez charytatywnych Tajlandii. Zebrane w tym roku pieniądze sfinansują mobilną klinikę w Teang, Chiang Mai w obozie dla słoni. Fundusze zostaną także przekazane do Organizacji Parks Zoological Tajlandii na wspieranie projektów mających na celu poprawę życia 200 słoni w Ban Ta Klang.

Tekst Dorota Kozioł Komarnicka

Zdjęcia archiwum autora

 

You May Also Like

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: