ASEAN Tourism Forum 2018 – imponująca ceremonia otwarcia – Tajladnia

W sercu północnej Tajlandii w Chiang Mai w ubiegłym tygodniu obyło się ASEAN Tourism Forum 2018 (ATF), którego Kobieta w Świecie miała przyjemność, być jedynym w tym roku, partnerem medialnym z Polski.

ATF 2018, fot. DKK (C)

W hołdzie tajskim tradycjom, uroczystość rozpoczęto od wystawnej ceremonii otwarcia i bankietu na rozległym terenie Royal Park Rajapruek. Uroczystości towarzyszyła podniosła atmosfera, a udział w niej wzięli  wszyscy ministrowie turystyki państw członkowskich ASEAN, w tym Tajlandii, Kambodży, Laosu, Wietnamu, Singapuru, Filipin, Birmy, Indonezji, Malezji i Brunei.

ATF 2018 fot. DKK (c)

 

Uroczystość otwarcia obyła się na świeżym powietrzu,  dzięki czemu setki zaproszonych delegatów miało okazję zjeść wykwintną kolację pod gwiazdami, serwowaną przez najlepszych tajskich kucharzy u stóp gór graniczących z Chiang Mai. W tle rozbrzmiewała tajska muzyka, a zapach świeżych kwiatów przyjemnie splatał się z delikatną wonią tajkiej zieleni.

Niesamowite wrażenie wywarł pokaz taneczny z flagami państw członkowskich ASEAN. A swoją urodą zachwycały tajskie księżniczki.

ATF 2018 fot. DKK (c)

W International Exhibition and Convention Centre w Chiang Mai w dniach 22 – 26 stycznia 2018 odbyły się targi turystyczne TRAVEX, podczas których 275 organizacji sprzedających produkty (w 323 lokalizacjach) z 10 krajów spotykało się z 240 nabywcami produktów z całego świata.

Tajlandia miała największą liczbę uczestników sprzedaży z 146 stoiskami ze 117 firm, a następnie Singapur z 41 punktami, Malezją z 40 punktami, Indonezją z 31 punktami itp.

Wśród kupujących, którzy brali udział w ATF 2018, prawie 26% pochodziło z regionu ASEAN, 47% z Unii Europejskiej, 16,7% z obu Ameryk, a pozostałe 10,3% z innych krajów azjatyckich.

Równolegle z TRAVEX-em odbywały się prezentacje każdego z państw członkowskich ASEAN, których przedstawiciele dostarczyli wiadomości o planach, osiągnięciach i rozwoju turystyki z każdego kraju.

Tourism Authority of Thailand zaprezentował nową kampanią i hasło, które mają na celu promowanie turystyki do drugorzędnych miejsc w kraju – “Open to the New Shades”.  Na rynkach międzynarodowych nadal używane będzie  znane od wielu lat  hasło “Amazing Thailand” – które jest popularne i dobrze rozpoznawalne. 

ATF 2018 fot. DKK (c)

Podczas targów znakomicie prezentował się Wietnam, który w przyszłym roku będzie gospodarzem ATF 2019. 

Tekst i zdjęcia, Dorota Kozioł Komarnicka 


Poniżej klip z Ceremonii Otwarcia ATF 2018:

oraz klip z International Exhibition and Convention Centre, więcej filmów na naszej stronie FB

 

You May Also Like

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: