ASEAN Tourism Forum (ATF), Philippines

Dzięki współpracy Stowarzyszenia Narodów Azji Południowo-Wschodniej (ASEAN) oraz organizatorów branży turystycznej, Filipiny mają zaszczyt być gospodarzem kluczowej imprezy handlowej w Azji Południowo-Wschodniej – 35-ego ASEAN Tourism Forum (ATF 2016). Targi odbędą się w dniach 20-22 stycznia, w centrum SMX Convention Centre w Manili, stolicy Filipin.

ATF2016PhilippinesCentralise_Logo_małe

Impreza zorganizowana po raz pierwszy w Malezji, w 1981 r., służy wymianie doświadczeń i prezentowaniu innowacji, trendów oraz zmian w branży turystycznej. Umożliwia kreowanie wspólnej polityki prowadzącej do poprawy konkurencyjności i przyspieszenia rozwoju turystyki w regionie Azji Południowo-Wschodniej. Ma na celu wzmocnienie współpracy pomiędzy różnymi sektorami przemysłu turystycznego oraz przyciągnięcie większej liczby turystów do krajów członkowskich grupy ASEAN

Wydarzenie obejmuje wszystkie sektory branży turystycznej z 10 krajów członkowskich ASEAN: Brunei Darussalam , Kambodży , Indonezji, Laosu , Malezji, Myanmar , Filipin, Singapuru, Tajlandii i Wietnamu.

W trakcie 3 dniowej imprezy towarzyszącej ATF TRAVEX, skierowanej do specjalistów z branży turystycznej, rozwijana będzie platforma służąca do sprzedaży i zakupów regionalnych produktów turystycznych w poszczególnych krajach członkowskich ASEAN.

Na 450 stoiskach wystawienniczych zaprezentuje się ponad 1000 wystawców, 40 destynacji z 10 krajów ASEAN. Filipiny reprezentowane będą przez 13 regionów z całego kraju na czele ze stolicą Manilą, w której zorganizowana jest cała impreza. Targi odwiedzi ponad 400 nabywców z 65 krajów świata. W wydarzeniu biorą też udział przedstawiciele rynków z Europy, Azji Południowo- Wschodniej, Azji Wschodniej, Stanów Zjednoczonych, Australii i Nowej Zelandii , a także te z krajów Bliskiego Wschodu, Ameryki Południowej i Afryki Południowej.

Organizator targów zadbał także o promocję samych Filipin. Delegaci będą mieli możliwość zapoznania się ze specyfiką oraz ofertą turystyczną najciekawszych regionów kraju, podczas przewidzianych trzydniowych wyjazdów studyjnych, które odbędą się po zakończeniu targów. Do wyboru zaoferowano odwiedziny takich regionów jak Cordillera, Południowy Luzon; Palawan, w tym El Nido, Bicol Express; Visayan; Negros i Cebu oraz pozostałych wysp.

ASEAN Tourism Forum (ATF), 18-25 stycznia 2016, Manila, Filipiny

Tekst Dorota Kozioł na podstawie materiałów redakcyjnych.

You May Also Like

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: