ASEAN TOURISM FORUM. ATF. Manilia

Dwudziestego drugiego stycznia br. zakończyły się w Manili (Filipiny) 35 targi ASEAN Tourism Forum (ATF 2016), które odbyły się w dniach 20-22 stycznia, w centrum SMX Convention Centre w Manili, stolicy Filipin.

Wydarzenie objęło wszystkie sektory branży turystycznej z 10 krajów członkowskich ASEAN: Brunei Darussalam , Kambodży , Indonezji, Laosu , Malezji, Myanmar , Filipin, Singapuru, Tajlandii i Wietnamu. Kraje te przeprowadziły prezentacje dla przedstawicieli mediów ze wszystkich krajów świata, zgromadzonych podczas targów.

W trakcie 3 dniowej imprezy towarzyszącej ATF TRAVEX, skierowanej do specjalistów z branży turystycznej, rozwijana była platforma służąca do sprzedaży i zakupów regionalnych produktów turystycznych w poszczególnych krajach członkowskich ASEAN.

Jak poinformowali organizatorzy imprezy, obecnie widoczne jest wzmożone zainteresowanie kupców z branży turystycznej, Filipinami jako istotną destynacją w ich ofercie. Świadczy ich liczna reprezentacja na tegorocznych targach. Zanotowano 10,9 % wzrost liczny gości odwiedzających Filipiny w 2015 roku (5,36 mln osób) w stosunku do 4,8 mln w 2014 r. Prawie połowa (49%) przybyszów pochodzi z Azji Północnej – Korei, Japonii, Chin, Hong Kongu i Makau. W tym najwięcej, aż 29% z Korei.

Na 450 stoiskach wystawienniczych zaprezentowało się ponad 1000 wystawców, 40 destynacji z 10 krajów ASEAN. Filipiny reprezentowane były przez 13 regionów z całego kraju. Targi odwiedziło ponad 400 nabywców z 65 krajów świata.

ASEAN Tourism Forum (ATF), 18-25 stycznia 2016, Manila, Filipiny

Tekst i zdjęcia: Dorota Kozioł Komarnicka

You May Also Like

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: