ATF złoży do prezesa KIO odwołania ws. przetargów na odbiór odpadów w Poznaniu

Spółka ATF jest uczestnikiem postępowań przetargowych na odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów z terenu GOAP (Związek Międzygminny Gospodarka Odpadami Aglomeracji Poznańskiej) na lata 2018-2021. Firma złożyła formalnie poprawne oferty na cztery sektory z piętnastu objętych przetargiem.
16 sierpnia 2017 r. Zarząd Związku Międzygminnego GOAP podjął decyzję o rozstrzygnięciu przetargów. W komunikacie opublikowanym na stronie internetowej Zamawiającego zawarto informację, że “dwie z ofert ATF uznane zostały za rażąco niskie i z tego powodu odrzucone, dwie zaś znacznie przewyższały kwotę oszacowania i dlatego nie zostały wybrane”.
Podana informacja nie jest zgodna ze stanem faktycznym. W rzeczywistości tylko jedna oferta ATF zawierała kwotę przewyższającą założony przez Zamawiającego budżet. W trzech pozostałych sektorach powodem odrzucenia ofert było domniemanie „rażąco niskiej ceny”.
Zarząd ATF nie zgadza się z decyzją Zamawiającego argumentowaną „rażąco niską ceną”

Zarząd ATF nie zgadza się z decyzją Zamawiającego argumentowaną „rażąco niską ceną”, tym bardziej że na etapie postępowania przetargowego Spółka złożyła stosowane wyjaśnienia w tym zakresie.
“Zaproponowane przez nas ceny są rynkowe, oparte na rzetelnej kalkulacji. Przyjmujemy do wiadomości rozstrzygnięcie Zamawiającego, jednak stanowczo się z nim nie zgadzamy, czego konsekwencją będzie złożenie w najbliższych dniach odwołania do prezesa Krajowej Izby Odwoławczej” – stwierdza Agnieszka Fiuk z Biura Zarządu Spółki.
ATF jest firmą rodzinną, działającą w sektorze zagospodarowania odpadów od 1997 roku, zbudowaną wyłącznie w oparciu o polski kapitał, zatrudniającą ponad 100 pracowników. Dzięki skutecznie realizowanym inwestycjom z powodzeniem konkuruje na lokalnym rynku województwa zachodniopomorskiego z oddziałami międzynarodowych koncernów, obsługując kilkadziesiąt gmin regionu. W czerwcu br. Spółka otrzymała status Regionalnej Instalacji Przetwarzania Odpadów Komunalnych dla swojego zakładu w Mirosławcu. Uczestnictwo w przetargu na odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów z terenu Aglomeracji Poznańskiej jest konsekwencją realizacji strategii rozwoju przedsiębiorstwa.
Treść komunikatu GOAP: http://www.goap.org.pl/komunikat-o-rozstrzygnieciu-przetargu-na-odbior-i-transport-odpadow-z-terenu-zwiazku-na-lata-2018-2021/.
Informacje o dalszych działaniach ATF związanych z odwołaniem do KIO będą publikowane w serwisie internetowym Spółki: http://www.ATFPolska.com.
Źódło informacji: ATF,  PAP

 
 
 
 

You May Also Like

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: