Austria, Nassfeld – inwestycje za ponad 23 mln euro.

Inwestycje za kilkadziesiąt milionów, o 20 hektarów stoków więcej, nowa kolejka krzesełkowa, rozbudowa systemów naśnieżania i kolejne komfortowe miejsca noclegowe: postęp, bezpieczeństwo i komfort to w karynckim ośrodku narciarskim na przełęczy Nassfeld – jednym z 10 najlepszych w Austrii.

Imponujące liczby: nowa kolejka krzesełkowa nowa kolejka „Rudnigsattelbahn“, która zastąpiła dwa dotychczasowe wyciągi orczykowe. Supernowoczesna 6-osobowa kolejka krzesełkowa z osłonami, ogrzewanymi siedzeniami i zabezpieczeniami dla dzieci oferuje najnowsze rozwiązania techniczne i najwyższy komfort. Ma ona 1250 m długości, pokonuje prawie 370 m różnicy poziomów i udostępnia ok. 2,2 km stoków. Maksymalna zdolność przewozowa nowej kolejki wynosi 3200 osób na godzinę. Również 6-osobowa kolejka krzesełkowa Mössernbahn “Warm Up”, która już ma ogrzewane siedzenia, w tym sezonie została dodatkowo wyposażona w osłony.

Familie-Skifahren-Nassfeld-Oesterreich-03

Nowa wielkość: 300 hektarów stoków

Stoki Nassfeld powiększyły się w tym roku o prawie 20 hektarów. Powierzchnia stoków na przełęczy Nassfeld wynosi teraz w sumie 300 hektarów – to mniej więcej tak, jakbyśmy objechali na nartach całe wiedeńskie śródmieście. Teren narciarski Nassfeld oferuje teraz 110 km stoków i 30 kolejek i wyciągów. W stoki i wyciągi zainwestowano w sumie 12 milionów euro.

W ostatnich latach na przełęczy Nassfeld namierzono średnio od 7 do 8 metrów śniegu. Aby jednak – na wszelki wypadek – zagwarantować grubą pokrywę śnieżną w każdych warunkach, rozbudowano systemy naśnieżania, instalacje elektryczną i stacje pomp oraz zbiorniki wodne.

Przy stoku: komfort i nowoczesność

Ponad 11 milionów euro zainwestowano także poza stokami. Tuż przy stokach, do których przewozi kolejka krzesełkowa Gartnerkofel, wybudowano 4-gwiazdkowy Almhotel Kärnten, który oferuje 100 łóżek.

Obok znajduje się Almresort Nassfeld, również 4-gwiazdkowy kompleks hotelowy, który latem powiększono o 28 nowych, supernowoczesnych domków. Całość oferuje w sumie aż 380 łóżek.

Białe szaleństwo na każdą kieszeń

Aby zachęcić do przyjazdu możliwie wielu turystów, Nassfeld stara się przede wszystkim, aby jazda na nartach była przyjemnością, na którą może sobie pozwolić cała rodzina. To właśnie dla rodzin przygotowano wyjątkowo dużo atrakcyjnych ofert i miłych niespodzianek. W określonych terminach dzieci do lat 10 mogą szusować na nartach nawet gratis. Nowością jest promocja „Kids Surprise“, w ramach której wszystkie dzieci, które nie ukończyły 10 lat, w każdą sobotę sezonu mogą nabyć jednodniowy karnet za cenę ok. 10 euro.

Nassfeld internet
Nassfeld bezpłatny internet na stokach

NOWOŚCI

W tym roku Nassfeld zaskakuje…

kuchnią na najwyższym poziomie, także poza terenem narciarskim: kucharz Manuel Ressi, zdobywca wyróżnienia Gault Millau, przejął restaurację „Bärenwirt“ w Hermagor

najgłośniejszym i najostrzejszym zimowym urlopem w Europie:
1.
zimowy festiwal heavy metalowy świata „ Full Metal Mountain“ odbędzie się w terminie od 28.03 do 03.04.2016 na przełęczy Nassfeld.

dostępem do internetu na całym terenie narciarskim, oczywiście bez żadnych opłat.

/KS/

You May Also Like

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: