Bal w Operze Wiedeńskiej z całkowitym zakazem palenia

Bal w Operze Wiedeńskiej odbędzie się w czwartek 23 lutego 2017 r. Goście bawić się będą od godzin wieczornych do białego rana. Tradycyjne zakończenie nocy balowej to godzina piąta rano. Choć jest to wydarzenie o ugruntowanej tradycji i długiej historii, tegoroczni organizatorzy postawili także na elementy współczesne.
Opernball © Wiener Staatsoper GmbH/Michael Pöhn
Opernball © Wiener Staatsoper GmbH/Michael Pöhn

Bal w Operze Wiedeńskiej co roku organizowany jest w ostatni czwartek karnawału. Bal to nie tylko muzyka klasyczna. Obok utworów Straussa, Bizeta czy Czajkowskiego będzie można tańczyć lub posłuchać muzyki jazzowej. Podczas balu zaprezentuje się też całe mnóstwo nowych zespołów. Wydarzenie jest też okazją do zaprezentowania się w tańcu 144 par debiutantek i debiutantów z dziewięciu krajów.

Opernball © Wiener Staatsoper GmbH/Michael Pöhn

 

Bal to wydarzenie z wieloletnią tradycją jednak w tym roku wprowadzone zostaną pewne zmiany. Tegoroczna edycja będzie całkowicie wolna od dymu papierosowego. Dla palaczy przygotowane zostaną specjalne, ogrzewane miejsca na zewnątrz budynku pod arkadami. Specjalnie na tegoroczny bal światowej sławy designer, Karl Lagerfeld, zaprojektował i stworzył tiarę, która składa się z pięciu pereł i 394 kryształów Swarovskiego, inspirowaną utworem “Nad pięknym modrym Dunajem”. Utwór ten skomponowany przez Johanna Straussa jest tradycyjnym walcem otwarcia każdego Balu w Operze, a w lutym br. obchodzony jest jego 150-ty jubileusz.

Na balu obowiązują specjalne stroje – czarne fraki oraz suknie balowe sięgające podłogi. Wszystkie bilety dawno już zostały wyprzedane. Za wstęp uczestnicy musieli zapłacić 290 euro. Koszt miejsc przy stole wahał się między 400 a 1,200 euro. Przyjemność zasiadania w loży była zdecydowanie najdroższa – cena kształtowała się między 10,000 a 20,500 euro. Tańszą przyjemnością jest natomiast udział w próbie generalnej – bilety w cenie 25-60 euro również już się rozeszły. Tym, którzy z różnych względów nie będą uczestniczyć w balu, pozostaje ponad trzygodzinna transmisja na żywo w austriackiej telewizji ORF.

Źródło informacji: Eurocomm-PR
FOTO: Opernball © Wiener Staatsoper GmbH/Michael Pöhn

You May Also Like

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: