Bardejów zaprasza na 26 rocznice ‘Hier rytiera Rolanda”. Przewiedziono wiele niesamowitych atrakcji, w tym ścinanie głów!

Na zabytkowym placu ratuszowym w Bardejowie po raz kolejny odbędzie się niezwykle popularne wydarzenie pod tytułem Hry rytiera Rolanda.

Już w piątek, 14 czerwca br. o godzinie 10.00 rozpocznie się 26 edycja tego wydarzenia, pełnego atrakcji dla dzieci i dorosłych, organizowanego w Bardejov. Program obejmuje pokazy broni w namiotach, gry dla dzieci w turnieju rycerskim, warsztaty rzemieślnicze dla dzieci i dorosłych, pokazy sokolnictwa, występy dzieci w wieku przedszkolnym i podstawowym, spektakl teatralny „TRI GROŠE”.

Rolandove Hry, fot. Branislav Mochnacky

Zwiedzający mogą spodziewać się barokowej tawerny z etiudą szermierki teatralnej, turnieju koni, strzelania do bramki, koszenia głowy, przekłuwania wiosek i walki. Nie zabraknie juniorów i tańców historycznych.


O godzinie 17.45 planowana jest historyczna parada, a po niej Senecký Kanafas, sala tortur, pojedynek Bega, historyczne pokazy strzelania, pokaz mody, szermierka i taniec, koncert muzyki z epoki i pokaz ognia. Program kończy się o 21.30 Reggae-etno Concert N 30. 30. Wykonawcy: Bojnik, Fringia, Ctibor, Aramis, Sarus, Cohorta (Polska), M.Vilec Music School i muzyk ADAM FAUN MAGURA


Gry Roland mają ponad 20 lat tradycji. Jednak tytuł DZIEŃ MIASTA został ustanowiony od czasu w którym miasto Bardejov jao słowacka perełka został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego (czerwiec 2001).

Gry są wielokulturowe, życie i rozrywka Bardejowa od średniowiecza, fikcja lub retrospekcja cieszące się dużym zainteresowaniem krajowych i zagranicznych gości.

Rolandove Hry, fot. Branislav Mochnacky


Dyrektor Regionalnej Organizacji Turystycznej (OOCR) „ŠARIŠ” – Bardejov Radomír Jančošek mówi: „Miasto Bardejov, UNESCO, ze swoją częścią Bardejov Spa, jest częstym celem kultury delektowania się zwiedzającymi. Oprócz aktywności sportowej, turystycznej, wellness i spa, atrakcyjna historia przyciąga ludzi na północny wschód Słowacji. Średniowieczny klimat głównie do Bardejowa, nowoczesny do Świdnika i do Dukli. Północno-wschodnia Słowacja oferuje interesującą różnorodność wydarzeń kulturalnych, z których niektóre mają tradycję sięgającą czasów średniowiecza. Gry Knight Roland zręcznie przedstawiają trudne czasy średniowiecza i nie tylko.

Dodaje, że najczęściej odwiedzanym i najważniejszym wydarzeniem w dziedzinie turystyki, rozrywki, kultury i handlu w północno-wschodniej Słowacji jest tradycyjny Jarmark Bardejowski, z ponad 500 marketerami i wkładem w wysokości 100 000 euro do budżetu miasta. W 2019 roku tysiące gości zostanie powitanych przez Bardejov od czwartku 22 do niedzieli 25 sierpnia 2019 roku. W tym roku odbywa się 668. rocznica tego wydarzenia, będąca jednocześnie 48. nowoczesnymi targami Bardejov. Bogaty program kulturalny i wydarzenia towarzyszące, np. ulubiony festiwal rockowy BARDROCK.

Więcej na: www.kupele-bj.sk, www.bardejov.sk, www.svidnik.sk, www.visitbardejov.sk

Podziel się:

You May Also Like

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: