“Beat the Best” – Najdłuższy wyścig narciarski na świecie wystartuje w Nassfeld

Beat the Best” – Najdłuższy wyścig narciarski na świecie wystartuje w Nassfeld, w austriackiej Karyntii. Kto odważy się wziąć w nim udział?

W austriackim Nassfeld, w Karyntii, 16 stycznia 2016 r., po raz siódmy odbędzie się prestiżowy “Beat the Best”, oficjalnie uznany przez Księgę Rekordów Guinnessa, za najdłuższy wyścig narciarski na świecie”. Jest jednym z najważniejszych wydarzeń sportowych w Nassfeld. Grupy po 20 sportowców będą startować w odstępach co 2 minuty, w sumie na dziewięciu trasach o różnych stopniach trudności, w całym ośrodku narciarskim.

Zawodnicy będą mieli do pokonania dystans 26 km, oraz różnicę wzniesień wynoszącą w sumie 6.400 metrów. Wyścig został zainicjowany przez znanego austriackiego narciarza alpejskiego i byłego zawodnika Armina Assingera, który osobiście weźmie w nim udział. Startować może każdy entuzjasta narciarstwa, który ukończy 16 lat. Można będzie się zarejestrować do dnia 11 stycznia 2106 r. w jednym z 800 punktów startowych. Uczestnicy wyścigu mają szansę wygrać nagrody bezgotówkowe, jak również nagrodę główną – nowego Jaguara XE (szczegóły dostępne na www.schlagdasass.at)

Nassfeld jest największym i najbardziej nasłonecznionym ośrodkiem narciarskim w Alpach Południowych. Miłośnikom narciarstwa oferuje doskonałe warunki. Oprócz 110 km świetnie przygotowanych tras narciarskich (niektóre z nich położone są bezpośrednio przy granicy z Włochami) goście korzystają z 30 nowoczesnych kolejek linowych. Do dyspozycji są Snow Parki, tereny do uprawiania Freeride’u oraz tory wyścigowe. Dla najmłodszych dostępne są szkółki narciarskie oraz narciarskie place zabaw. (więcej szczegółów na www.nassfeld.at.)

Opracowanie: Rony, na podstawie materiałów prasowych

You May Also Like

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: