Berlin był gospodarzem 143,390 wydarzeń z łączną liczbą około 12 milionów uczestników

W 2018 roku Berliński sektor kongresowy ponownie zyskał pozytywny wzrost, a miasto organizowało około 143,390 wydarzeń przyciągających łącznie ok. 12 milionów uczestników.

Po raz pierwszy sektor spotkań i kongresów wygenerował także ponad osiem milionów noclegów w hotelach w Berlinie. Wydarzenia w tym sektorze wykazały wzrost o 2,3% w stosunku do 2017 r., Przy wzroście o 2% zarówno w odniesieniu do liczby uczestników, jak i noclegów. Obecnie obowiązująca Karta Hotelowa w Berlinie zapewnia ekskluzywną obsługę organizatorom dużych kongresów. Karta Hotelowa jest inicjatywą całego miasta, umożliwiającą Berlinowi aktywne pozyskiwanie nowych międzynarodowych kongresów.

Burkhard Kieker, dyrektor generalny visitBerlin: “Berlin gra w najwyższej lidze międzynarodowego sektora kongresowego. Nowa Karta Hotelowa stanowi ważny sygnał dla organizatorów dużych kongresów. W ten sposób umacniamy pozycję Berlina na tym wysoce konkurencyjnym rynku i zabezpieczamy ten ważny czynnik w gospodarce miasta. “

Hotel Charter Berlin: Aktywnie wspierany przez całe miasto

Nowa Karta Hotelowa wzmacnia pozycję Berlina w sektorze konwencji międzynarodowych. Zapewnia ekskluzywne usługi dla organizatorów dużych kongresów z ponad 1500 uczestnikami i trwających co najmniej dwa dni. Usługi obejmują gwarantowane pokoje hotelowe i atrakcyjne ceny, a także wsparcie w promowaniu i zwiększaniu widoczności danego wydarzenia w mieście.

Obecnie Karta Hotelowa przyciąga 96 uczestniczących hoteli o łącznej liczbie 51 000 łóżek – około 40% całkowitej objętości Berlina. Liczba uczestniczących hoteli ma wzrosnąć w ciągu najbliższych miesięcy. Karta Hotelowa aktywnie wspiera i wspiera całe miasto. Zostało ono zainicjowane przez visitBerlin Berlin Convention Office wraz z wizytąBerlin Partner Hotels Association oraz Senackim Departamentem Ekonomii, Energii i Przedsiębiorstw Publicznych.

Gospodarka Berlina w coraz większym stopniu korzysta z sektora kongresowego

W 2018 roku sektor spotkań i kongresów w Berlinie wygenerował łączną sprzedaż w wysokości 2,63 miliarda euro (2017: 2,51 miliarda euro). Z branżą eventową w Berlinie, oferującą łącznie 44 100 pełnych etatów w ujęciu statystycznym (2017: 43,200), sektor ten stał się kluczowym czynnikiem ekonomicznym dla miasta.

Berlin na rynkach międzynarodowych stał się miejscem kongresów i wydarzeń medycznych. Sektor medyczny, farmaceutyczny i zdrowotny stanowi 22% wszystkich kongresów i wydarzeń, a następnie polityka i instytucje publiczne na poziomie 18%, a IT i gospodarka cyfrowa – 12%. Wiodącym rynkiem berlińskim są Niemcy, a Wielka Brytania i Ameryka Północna są najważniejszymi rynkami międzynarodowymi.

You May Also Like

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: