Bezpośrednie loty z Dubaju do Auckland, Nowa Zelandia

Pięć lotów dziennie do Nowej Zelandii

Linie Emirates zapowiedziały otwarcie pierwszego połączenia bezpośredniego z Dubaju do Auckland 1 marca tego roku. Tym samym przewoźnik zapewni połączenie między Nową Zelandią a wieloma spośród swoich 38 europejskich kierunków z zaledwie jednym międzylądowaniem w Dubaju.

Nowe połączenie uzupełni dotychczasowe loty Emirates na tej trasie, co oznacza, że przewoźnik każdego dnia będzie obsługiwać pięć połączeń do Nowej Zelandii – trzy do Auckland przez Australię obsługiwane przez dwupokładowy samolot Airbus A380, jedno do Christchurch obsługiwane przez Boeinga 777-300ER i nowe bezpośrednie połączenie do Auckland obsługiwane przez Boeinga 777-200LR.

Nowa trasa znacznie przyspieszy podróż do Nowej Zelandii. Przewiduje się, że lot z Dubaju potrwa niecałe 16 godzin, a z powrotem – 17 godzin i 15 minut, czyli niemal o trzy godziny krócej w każdą stronę niż obecnie.

Podróż z jedną przesiadką na trasie długodystansowej do Nowej Zelandii będzie szybsza i wygodniejsza. Nowe połączenie to ogromna korzyść dla wielu biznesmenów, turystów, Nowozelandczyków mieszkających za granicą i innych podróżnych z Europy, części Afryki i Bliskiego Wschodu – powiedział Jego Wysokość Szejk Ahmed bin Saeed al Maktoum, prezes zarządu Grupy Emirates.

Przede wszystkim turyści będą mieli teraz większy wybór – jeden z trzech codziennych lotów do Auckland z międzylądowaniem w Australii na pokładzie A380, bezpośrednie połączenie do Auckland albo podróż do Christchurch na Wyspie Południowej. Obecnie Nową Zelandię odwiedza każdego roku ok. trzech milionów turystów. Chcemy nie tylko zapewnić obsługę ruchu turystycznego na dzisiejszym poziomie, ale przyczynić się do jego wzrostu powyżej obecnych oczekiwań – dodał prezes zarządu Grupy Emirates.

Szejk al Maktoum powiedział, że dzięki dynamicznemu rozwojowi floty i programowi jej modernizacji, w wyniku którego przewoźnik znacząco zwiększył liczbę Airbusów A380 i Boeingów 777, linie Emirates dysponują teraz odpowiednim typem samolotu do realizacji połączenia bezpośredniego z Dubaju na tej niezwykle długiej trasie.

Po uruchomieniu lotów bezpośrednich do Auckland Emirates będą mogły zapewnić 2 tysiące miejsc dziennie w każdą stronę na wszystkich trasach do Nowej Zelandii i z powrotem.

Na pasażerów podróżujących na nowej trasie czekają posiłki przygotowywane przez najlepszych szefów kuchni oraz najlepsze gatunki wina, a także ponad 2200 kanałów rozrywkowych i informacyjnych wyświetlanych na dużych ekranach osobistych. Podobnie jak na innych trasach obsługiwanych przez Emirates, pasażerom przysługiwać będą bardzo wysokie limity bagażu – do 30 kg w klasie ekonomicznej, 40 kg w klasie biznes i 50 kg w klasie pierwszej.

Rejs nr EK 448 z Dubaju zaplanowano na 10:05 z lądowaniem w Auckland następnego dnia o 11:00 (czasu lokalnego letniego). Nowy lot umożliwi szybkie przesiadki w Dubaju z 24 europejskich miast w siatce połączeń Emirates. Po dotarciu do Auckland pasażerowie będą mogli wyruszyć w dalszą podróż do wielu miejscowości w Nowej Zelandii dzięki porozumieniu code-share z liniami Jetstar.

Codzienne loty bezpośrednie nr EK 449 z Auckland zaplanowano na 21:30 (czasu lokalnego letniego) z lądowaniem w Dubaju następnego dnia o 5:45 rano (czasu lokalnego). Stamtąd linie Emirates oferują połączenia przesiadkowe do 38 kierunków w Europie, a także innych miast w Indiach, Afryce i na Bliskim Wschodzie.

Pasażerowie, którzy wcześniej zarezerwowali bilety na dotychczasowe połączenia do Dubaju i dalej do Auckland przez Australię, będą mogli zmienić rezerwację na nową trasę bez ponoszenia dodatkowych kosztów (w miarę dostępności miejsc).

Źródło Emirates

 

You May Also Like

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: