Centrum Origin Otwock już wkrótce będzie przyjmowało pacjentów demencyjnych i na rehabilitacje neurologiczne

Ogromne zaskoczenie i podziw wzbudza niespotykany dotąd w Polsce sprzęt rehabilitacyjny, w tym urządzenia robotyczne wiodących światowych marek.

Firma Origin Polska w dniu 22 listopada 2018r. zaprezentowała po raz pierwszy wnętrza Centrum Origin Otwock, które stanie się modelowym i najnowocześniejszym w Polsce obiektem prywatnej opieki demencyjnej w ramach autorskiego programu Origin MemoryCare i rehabilitacji neurologicznej w ramach programu NeuroCare. Centrum oferuje łącznie ok.160 miejsc, w tym 128 stacjonarnych i ponad 30 ambulatoryjnych.

Podczas Dnia Otwartego wśród zaproszonych gości byli inwestorzy prywatni, partnerzy biznesowi, współpracownicy oraz liczni sympatycy, oczekujący entuzjastycznie na wprowadzenie na polskim rynku nowego, wyższego standardu usług senioralnych i rehabilitacyjnych.

 Centrum Origin Otwock.  Neil Prashad
Neil Prashad – założyciel Origin Active Lifestyle Communities

Na zaproszenie Origin Polska w Dniu Otwartym uczestniczył Neil Prashad – założyciel Origin Active Lifestyle Communities, rozwijający z pasją od blisko 30 lat ideę holistycznego wspomagania szczęśliwego życia seniorów w Kanadzie.

Krzysztof Jacuński – prezes i współzałożyciel Origin Polska oraz Karol Bulenda – prezes Origin Otwock 1 S.K.A. zapoznali gości z kierunkiem działań i planami rozwoju Origin w aspekcie tendencji demograficznych oraz stosowanych na świecie, sprawdzonych rozwiązań w branży senioralnej. Po omówieniu istoty programów MemoryCare i NeuroCare zaprezentowany został nowy projekt Origin ReVital, mający na celu kompleksową aktywizację, połączoną z szeregiem zabiegów zdrowotnych i zajęć indywidualnych. Jego adresatami są wszystkie grupy wiekowe, w szczególności osoby pragnące świadomie i pod fachowym nadzorem zadbać o swoje zdrowie i sprawność, o ich poprawę i utrzymanie na dobrym poziomie przez długie lata. Program ten będzie dostępny w Centrum Origin Otwock oraz w następnych obiektach Origin, a także w sieci placówek afiliowanych. Artur Rola, prezes firmy doradztwa inwestycyjnego Pride, przedstawił korzystny dla obecnych inwestorów preferencyjny plan właścicielski oraz nowe perspektywy inwestycyjne, w powiązaniu z wkraczającym w fazę realizacji Centrum Origin Kraków oraz projektem budowy Serwisowanych Mieszkań Senioralnych w atrakcyjnych lokalizacjach.

Krzysztof Jacuński – prezes i współzałożyciel Origin Polska
Krzysztof Jacuński – prezes i współzałożyciel Origin Polska

Chociaż prace wykończeniowe w Centrum Origin Otwock wciąż trwają, blisko 90 gości uczestniczących w Dniu Otwartym zwiedziło obiekt i było pod wrażeniem zastosowanych rozwiązań architektury terapeutycznej, koncepcji funkcjonalnej, jakości wykończenia oraz aranżacji, w tym zastosowania powierzchni wspólnych, a także powierzchni sensorycznych poza salami terapeutycznymi. Ogromne zaskoczenie i podziw wzbudził niespotykany dotąd w Polsce sprzęt rehabilitacyjny, w tym urządzenia robotyczne wiodących światowych marek. Ten super nowoczesny zestaw urządzeń w połączeniu z niezwykle starannie dobranym i przeszkolonym personelem jest odpowiedzią Origin Polska na rosnące zapotrzebowanie na wysokospecjalistyczną rehabilitację odtworzeniową po udarach i urazach oraz rehabilitację zachowawczą. Prezentacja robotów i urządzeń oraz możliwości rehabilitacyjnych Centrum Origin Otwock prowadzona była przez pracowników firmy BTL Polska, przy udziale Arika Avni z izraelskiej firmy Motorika oraz przez przedstawicieli firmy Kravter.

Origin Polska, dekoracja sali rehabilitacyjnej

Potwierdzeniem zapotrzebowania na innowacyjne, nowoczesne metody rehabilitacji zaprojektowane przez specjalistów Origin na skalę nie tylko krajową ale także globalną, są zapytania i rezerwacje pobytów dla pacjentów z Emiratów Arabskich, Wielkiej Brytanii, Kanady i USA, w tym również ze środowisk polonijnych.

Więcej informacji na: www.originpolska.com

/KS/

 

You May Also Like

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: