Cesarz Japonii na koncercie warszawskich filharmoników

 
W poniedziałek 15 stycznia o godz. 11:00 polskiego czasu w Suntory Hall w Tokio rozpoczął się koncert Orkiestry Filharmonii Narodowej pod batutą maestro Jacka Kaspszyka. Z radością informujemy, że gośćmi koncertu byli Ich Cesarskie Moście Cesarz Akihito i Cesarzowa Michiko. To wielkie wydarzenie wzbudziło zainteresowanie japońskich mediów, które licznie relacjonowały wizytę cesarskiej pary na koncercie warszawskich filharmoników. Polską misję dyplomatyczną reprezentował Jego Ekscelencja Ambasador Polski w Japonii Jacek Izydorczyk wraz z małżonką oraz przedstawiciele Instytutu Kultury Polskiej w Tokio.


Koncert zainaugurował japońskie obchody jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości i był pierwszym koncertem Orkiestry FN w ramach wieloletniego programu „Niepodległa”. Stanowił też zapowiedź przyszłorocznej 100. rocznicy nawiązania polsko-japońskich stosunków dyplomatycznych.
W programie wieczoru zabrzmiały Uwertura Ignacego Jana Paderewskiego, Koncert fortepianowy e-moll op. 11 Fryderyka Chopina oraz IX Symfonia e-moll „Z nowego świata” Antonína Dvořáka. Solistą wieczoru był rosyjski pianista Nikolay Khozyainov.
 
Suntory Hall, 16 stycznia 2018 

Źródło informacji: Filharmonia Narodowa

You May Also Like

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: