Chengdu i Rosja podpisują umowy o wartości ponad 8 miliardów juanów na siedem projektów

 Miasto Chengdu i Rosja podpisały umowy o wartości ponad 8 miliardów juanów (około 1,1 miliarda dolarów) na siedem projektów w różnorodnych sektorach, w tym w biomedycynie, informacji cyfrowej, infrastrukturze publicznej, kulturze i muzyce. Do podpisania umów doszło w trakcie Konferencji Promocji Współpracy Gospodarczej i Handlu Chengdu-Rosja 2018, która odbyła się w Moskwie dnia 24 sierpnia 2018 r.

W ramach tygodnia Moskwa-Chengdu, promocyjnego elementu kampanii Pandy Chengdu w Rosji zorganizowanej przez rady miast Chengdu i Moskwy zgromadziło się ponad 200 gości, w tym przedstawiciele Ambasady Chin w Rosji, rady miast Chengdu i Moskwy, rosyjskie stowarzyszenia biznesowe i przedsiębiorstwa w powiązanych sektorach, a także firmy z Chengdu. Wydarzenie skupiało się na środowisku inwestycyjnym Chengdu i perspektywach rozwoju miasta.

W trakcie konferencji, która objęła intensywną promocję sektorów przedsiębiorczości, turystyki, konferencji i targów w Chengdu, rzecznik Komisji do spraw Handlu w Chengdu podkreślił realizację połączenia kolejowego Chengdu-Europe Express i możliwości biznesowe związane z przewozem towarów koleją.

W trakcie trzydniowego Tygodnia Moskwa-Chengdu zorganizowano także wystawę e-handlu transgranicznego z motywem Jedwabnego Szlaku w Chmurach. Wystawę zorganizował rząd Chengdu w Rosji, a miała ona miejsce w parku Krasnaya Presnya w Moskwie, przyciągając uwagę miejscowych gości. Wydarzenie było pierwszą możliwością zaprezentowania wielu wyprodukowanych w Chengdu produktów, w tym tekstyliów, odzieży i elektroniki.

Współpraca z rosyjską platformą e-handlu doprowadziła nie tylko do sprowadzenia produktów z prowincji syczuańskiej na lokalny rynek w Moskwie przez połączenie wystaw, sprzedaży w sieci i negocjacji handlowych, ale pozwoliła także markom z Chengdu na ekspansję na rynki międzynarodowe przez promocję produktów w Rosji, jak donosi rzecznik.

„W ramach zorganizowanego przez rząd Chengdu wydarzenia lokalnego, transgraniczne firmy e-handlu i handlu zagranicznego mogły zapoznać się z produktami z Rosji, co miało na celu promocję wzajemnego handlu” – dodał rzecznik.

Poza wystawą e-handlu, pokazem dziedzictwa kulturowego Chengdu i prezentacją tradycyjnego tańca i muzyki z Chengdu Tydzień Moskwa-Chengdu był okazją do zaprezentowania wielu tradycyjnych produktów i sztuk będących wyróżnikiem prowincji syczuańskiej, w tym znalazły się brokat syczuański, haft syczuański, wycinanie papieru, tkanie bambusa i sztuka zaparzania herbaty. Wydarzenie spotkało się z pozytywną reakcją ze strony dużych grup lokalnych gości.

Źródło: Chengdu Municipal Commerce of Commission

MOSKWA, 28 sierpnia 2018 r. /PRNewswire/ 

ks

You May Also Like

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: