W Chinach otwarto najbardziej skomplikowany węzeł drogowy na świecie

To co widać na filmie to prawdopodobnie  najbardziej pokręcony wiadukt na świecie. Okazuje się, że jest on całkowicie funkcjonalny i od 29 maja br.,  korzystają z niego kierowcy w miesowości Chongqing w południowo – zachodnich Chinach. Budowa wiaduktu Hunjuean rozpoczęła się w 2009 roku. 

 

Węzeł drogowy ma 5 poziomów i ok. 20 ramp. Znajduje się on w dystrykcie Nan’an i łączy w sobie drogi w ośmiu kierunkach, wliczając w to: wyspa Guangyang, Lotnisko Chongqing Jiangbei, Most Grand Buddha Temple, Most Chaotianmen, Danzishi, Sigongli oraz okolicę Ogrodu Herbaciayhnego.

Wiadukt jest przedstawiany jako „naczynie krwionośne miasta”. Jak tłumaczą władze Chongqing – infrastruktura ma taką formę ponieważ łączy m.in. trzy drogi ekspresowe. Urzędnicy uspokajają także zmartwionych poziomem zagmatwania węzła – jest on bardzo dobrze oznakowany, a w razie wybrania złej drogi zawrócić można w odległości jednego kilometra.

Węzeł ma pomóc zwiększyć płynność ruchu w metropolii dzięki połączeniu głównych hubów handlowych w mieście z głównymi strefami ekonomicznymi.

chinanews.com

You May Also Like

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: