Clarivate Analytics wyłania czołowych 100 globalnych innowatorów roku 2016

Firma Clarivate Analytics, dawniejszy oddział Thomson Reuters specjalizujący się we własności intelektualnej i nauce, ogłosiła publikację wyczekiwanej listy największych globalnych innowatorów roku 2016. Raport wyróżnia najbardziej innowacyjne firmy i instytucje na świecie oceniane na podstawie solidnej analizy unikalnych i zastrzeżonych danych. Firma zaprezentowała także nową tożsamość marki wprowadzoną w rezultacie sprzedaży działalności firmom Onex Corporation i Baring Private Equity Asia w październiku roku 2016.

Zmiana trendu. Ilość na rzecz jakości

Publikowany szósty rok z kolei raport 100 globalnych innowatorów na rok 2016 ujawnia ważną zmianę w strategii największych organizacji innowacyjnych świata. Co ważne, liczba złożonych wniosków patentowych spadła przy jednoczesnym wzroście przyznawanych grantów. Trend ten w połączeniu ze znacznym zaangażowaniem w wydatki na badania i rozwój wskazuje na odejście od ilości na rzecz jakości w zakresie komercjalizacji wynalazków. Firmy znajdujące się na liście łącznie osiągnęły ponad 4 tryliony USD przychodu w roku 2015 i wydały ponad 227 miliardów na badania i rozwój. Średnio innowatorzy w czołowej 100 w roku 2016 inwestowali o 9,1% więcej w badania i rozwój niż firmy na liście 100 S&P, co jeszcze bardziej podkreśla jak ważne są dla tych przedsiębiorstw działania innowacyjne.

Dywersyfikacja asortymentu

Tegoroczny raport ujawnił także większą dywersyfikację w portfelach patentowych czołowych innowatorów. Firmy Canon, General Electric i Hitachi podejmują znaczne inwestycje w urządzenia medyczne, firma Google pracuje nad samochodem autonomicznym, a Amazon prowadzi aktywne działania na polu technologii dronów. Dane zawarte w tegorocznym raporcie wskazują, że ścieżka do innowacji nie jest już tak prosta.

Inwacyjność motorem dobrobyty gospodarczego

“Dzisiejszy dzień jest przełomowy w historii Clarivate Analytics. Wchodzimy w przyszłość dzięki publikacji raportu 100 największych globalnych innowatorów z naszą nową marką – skomentował Jay Nadler, główny dyrektor wykonawczy. – Wierzymy, że innowacje są głównym motorem dobrobytu gospodarczego i źródłem przewagi konkurencyjnej i sukcesu. To właśnie te wartości odzwierciedlają misję naszej firmy, czyli przyspieszanie tempa innowacji. Wykorzystując dane z takich narzędzi, jak Web of Science, Derwent i Cortellis metodologia wykorzystana przy tworzeniu raportu jest w całości oparta na danych i eliminuje jakiekolwiek różnice w definicji innowacyjności organizacji. Gratulujemy tym, którzy przyczynili się do znacznych postępów na drodze do innowacyjnej przyszłości całej planety” – dodał.

Metodologia, na podstawie której opracowano listę 100 globalnych innowatorów firmy Clarivate Analytics na rok 2016 jest jedyną obiektywną analizą liczby patentów, stosunku patentów do grantów, globalnego zasięgu oraz wpływu innowacji pozwalającą na identyfikację najbardziej innowacyjnych organizacji świata bez żadnych uprzedzeń.

Na liście czołowych 100 globalnych innowatorów na rok 2016 firmy Clarivate Analytics  znalazły się następujące organizacje:

A – C

D- J

K -N

O -S

T -Y

3M Company

Abbott Laboratories

Advanced Micro Devices

Air Products

Aisin Seiki

Alstom

Amazon

Analog Devices

Apple

Arkema

BASF

Bayer

Becton Dickinson

Boeing

Boston Scientific

Bridgestone

Bristol-Myers Squibb

Broadcom

Cannon

Chevron

CNRS, French National Center for Scientific Research

CEA

Corning

Daikin Industries

Delphi Automotive

Dolby Laboratories

Dow Chemical Company

DuPont

Emerson Electric

Ericsson

Exxon Mobil

Fraunhofer

Fujifilm

General Electric

Google (now Alphabet Inc.)

Hitachi

Honda Motor

Honeywell International

Huawei

IFP Energies Nouvelles

Intel

InterDigital

Johnson & Johnson

Johnson Controls

JTEKT

Kawasaki Heavy Industries

Kobe Steel

Komatsu

Kyocera

LG Electronics

Lockheed Martin

LSI

Makita Corporation

Marvell

MediaTek

Medtronic

Merck

Micron

Microsoft

Mitsubishi Heavy Industries

NEC

Nike

Nippon Steel & Sumitomo Metal

Nissan Motor

Nitto Denko

Nokia

Novartis

NTT

NXP Semiconductors

Olympus

Omron

Oracle

Panasonic

Philips

Qualcomm

Renesas

Roche

Safran

Saint-Gobain

Samsung Electronics

Seagate

Seiko Epson

Shin-Etsu Chemical

Showa Denko

Sony

Sumitomo Electric

Symantec

TE Connectivity

Thales

Toshiba

Total S.A.

Toyota Motor

University of California

Valeo

Xerox

Xilinx

Yamaha

Yaskawa Electric

Yazak

Tabela przedstawia alfabetyczną listę firm.

Więcej informacji na temat listy 100 globalnych innowatorów na rok 2016 firmy Clarivate Analytics oraz sam raport do pobrania można znaleźć na stronie: http://top100innovators.stateofinnovation.com/.

Clarivate Analytics

Firma Clarivate™ Analytics pozwala zwiększyć tempo innowacji przez zapewnianie sprawdzonych analiz i spostrzeżeń na potrzeby klientów na całym świecie. Klienci firmy mogą odkrywać, chronić i komercjalizować nowe pomysły jeszcze szybciej. Pomagamy klientom, dawniej jako oddział Thomson Reuters specjalizujący się we własności intelektualnej i nauce, poprzez sieć działalności na zasadzie abonamentowej w naszym posiadaniu i zarządzaniu, które skupiają się na badaniach naukowych i pracy badawczej, analityce patentowej, standardach regulacyjnych, danych farmaceutycznych i biotechnologicznych, ochronie znaków towarowych, ochronie marek oraz zarządzaniu własnością intelektualną. Obecnie Clarivate™ Analytics jest niezależną firmą zatrudniającą ponad 4 000 pracowników z oddziałami w ponad 100 krajach na całym świecie, w której posiadaniu znajduje się szereg znanych marek, włączywszy między innymi Web of Science™, Cortellis™, Thomson Innovation™, Derwent World Patents Index™, CompuMark™, MarkMonitor®, Thomson IP Manager™ i Techstreet™. Więcej informacji można znaleźć na stronie Clarivate.com.

Źródło: Clarivate Analytics

You May Also Like

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: