Domikana organizuje trzydniowe Święto Niepodległośći

Ambasada Republiki Dominikany organizuje trzydniowe obchody w Ottawie, aby uczcić 174. rocznicę niepodległości kraju.
Impreza odbędzie się od 27 lutego do 1 marca i obejmować będzie seminaria edukacyjne, festiwal kulinarny, wystawy kulturalne i spotkania biznesowe.

Według Briunny’ego Garabito Segury, ambasadora Republiki Dominikańskiej w Kanadzie, wydarzenie to jest świętem silnych więzi między dwoma krajami.

“Kanadyjczycy zawsze byli dla nas ważni na Dominikanie. W rzeczywistości Kanadyjczycy byli jednymi z pierwszych gości, którzy odwiedzili Puerto Plata, gdy nasz przemysł turystyczny był w powijakach. Dzisiaj nasze powiązania wykraczają daleko poza samą turystykę do światów produkcji, handlu i rolnictwa, i nadal istnieje niewykorzystany potencjał. To wydarzenie ma na celu edukowanie i informowanie naszych gości o naszej kulturze i możliwościach biznesowych. Tworzymy warunki, w których przedsiębiorcy obu krajów spotykają się i prowadzą interesy. ”

Impreza odbędzie się w hotelu Sheraton przy Albert Street w Ottawie, zaledwie kilka kroków od Parliament Hill. Uczestnicy zostaną zaproszeni do wzięcia udziału w seminariach i panelach dyskusyjnych na temat najnowszych trendów w turystyce, ze szczególnym uwzględnieniem nowo powstającego rynku zdrowia i dobrego samopoczucia.

Goście będą mieli także możliwość nawiązania współpracy z dominikanami z sieci hotelowych, touroperatorów i linii lotniczych.
Oprócz oficjalnych wydarzeń, będą wystawy artystów dominikańskich i festiwal żywności z Alberto Morelem, znanym dominikańskim szefem kuchni, który przygotuje specjalne menu na tę okazję.

“Każdy, kto odwiedził nasz kraj, wie o naszej gościnności – jest częścią naszej kultury. Z niecierpliwością czekamy na powitanie mieszkańców Ottawy na naszej imprezie, aby mogli dowiedzieć się więcej o naszym kraju, delektując się naszym jedzeniem, kulturą i muzyką “- dodał Segura.

(http://www.GoDominicanRepublic.com)

(photo by BrainStylist)

(KS)

 

You May Also Like

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: