Emirates SkyCargo dołączają do grupy Cargo iQ IATA

Emirates SkyCargo, największe na świecie linie lotnicze cargo, wyznaczają międzynarodowe normy jakości w branży przewozów towarowych. Przewoźnik ogłosił, że dołączył do Cargo iQ – grupy działającej w ramach IATA, w której znajduje się ponad 80 najważniejszych linii cargo. Ich misja polega na wspólnym wypracowywaniu standardów branżowych, które zapewniłyby niezawodność i terminowość przewozów w całym łańcuchu dostaw transportu powietrznego.

Niezmiernie cieszymy się z naszego członkostwa w Cargo iQ, ponieważ misja grupy wpisuje się w dawno przyjęte przez Emirates SkyCargo zobowiązanie do realizacji dostaw w wyznaczonym terminie. Od lat obserwujemy rozwój Cargo iQ i jesteśmy pod wrażeniem świetnych inicjatyw podjętych przez grupę, takich jak Master Operating Plan, koncepcja mająca ułatwić wdrożenie procesów i parametrów zarządzania jakością.  Rebranding Cargo iQ i rozpoczęcie programu strategicznej transformacji utwierdziły nas w przekonaniu, że nadeszła pora, aby zostać członkiem grupy.  Cieszymy się, że będziemy mogli uczestniczyć w jej działaniach i uczyć się od naszych kolegów, w dalszym ciągu doskonaląc własny program zapewnienia jakości – powiedział Nabil Sultan, Divisional Senior Vice President Emirates, Cargo.

W zarządzie Cargo iQ linie Emirates SkyCargo będzie reprezentował Henrik Ambak, Senior Vice President Emirates Cargo Operations Worldwide. Na początek przewoźnik dostosuje proces zarządzania cyklem dostawy do wytycznych Master Operating Plan. Master Operating Plan został zatwierdzony przez IATA jako zalecany zbiór praktyk, w związku z czym uznano go za standardowy dla całej branży opis kompleksowego procesu przewozu od nadawcy do odbiorcy.

Linie Emirates SkyCargo zawsze napędzały rozwój branży, dlatego niezwykle nas cieszy, że dostrzegły naszą rolę w wyznaczaniu standardów branżowych i wprowadzaniu nowej jakości w przewozach lotniczych cargo.  Po dołączeniu do nas Emirates SkyCargo, które obsługują ponad 150 kierunków w ponad 80 krajach na sześciu kontynentach, nasze znaczenie w sektorze cargo znacząco wzrośnie. Grupa Cargo iQ będzie w stanie skuteczniej niż dotychczas dowodzić znaczenia przejrzystości w działaniu – powiedział Ariaen Zimmerman, dyrektor Cargo iQ.

Emirates SkyCargo z siedzibą w Dubaju to największy na świecie przewoźnik cargo. Linie, słynące z najwyższych standardów jakości produktów we wsparciu logistyki biznesu, wykorzystują do przewozów cargo flotę 249 samolotów Emirates, w tym 15 samolotów towarowych – 13 Boeingów 777-F i dwóch Boeingów 747-400ERF.

You May Also Like

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: