Emirates SkyCargo zdobyły tytuł Najlepszego Międzynarodowego Przewoźnika Cargo Roku w Indiach

Emirates SkyCargo otrzymały tytuł Międzynarodowego Przewoźnika Cargo Roku na rozdaniu nagród Economic Times Logistics Awards w Indiach. Wyróżnienia przyznaje The Economic Times, największy indyjski dziennik poświęcony finansom i największa, obok The Wall Street Journal, gazeta finansowa na świecie, nagradzając w ten sposób firmy świadczące najwyższej jakości usługi logistyczne, które wyznaczają standardy dla całej branży w Indiach.

KPMG India, jedna z największych firm audytorskich i konsultingowych, oceniała kandydatów na podstawie szeregu kryteriów, m.in. oferowanych połączeń, obrotów rocznych i rozwoju przedsiębiorstwa.  Zwycięzców wyłoniło jury wybrane przez organizatorów.

Emirates SkyCargo należą do głównych przewoźników towarowych na trasach z Indii, obsługując w tym kraju dziewięć portów: w Mumbaju, Delhi, Ćennaju, Hajdarabadzie, Bengaluru, Koczinie, Ahmadabadzie, Kalkucie i Thiruvananthapuram. W 2015 linie przetransportowały z Indii ponad 168 tysięcy ton cargo. Wśród najczęściej eksportowanych towarów z tego kraju znajdują się środki lecznicze i chemiczne, części samochodowe i zamienne, towary łatwo psujące się i artykuły elektroniczne. Oprócz usług cargo realizowanych w ramach rejsów pasażerskich, linie Emirates SkyCargo oferują trzy loty towarowe z Indii tygodniowo. Ponadto przewoźnik organizuje loty czarterowe na specjalne zamówienie eksporterów i importerów z Indii, którzy chcą przewieźć ładunek na określoną okazję, na przykład lokalny festiwal czy koncert muzyczny.

Linie Emirates uruchomiły przewozy cargo z Indii ponad 30 lat temu. Nasza zdolność przewozowa wzrosła od tego czasu do 183 połączeń tygodniowo, realizowanych przez samoloty szerokokadłubowe w 150 kierunkach w 80 krajach świata. Ponadto nieustannie wprowadzamy nowe rozwiązania dopasowane do potrzeb przewozowych naszych klientów. Jesteśmy niezmiernie zaszczyceni tym wyróżnieniem i cieszymy się, że nasz wysiłek na rzecz zapewnienia innowacyjnych rozwiązań cargo został doceniony przez rynek – powiedział Nabil Sultan, Emirates Divisional Senior Vice President, Cargo.

Emirates SkyCargo to największy przewoźnik cargo na świecie, słynący z wysokich standardów jakości produktów logistycznych dla przedsiębiorców. Linie wykorzystują pojemność luków bagażowych floty 247 samolotów Emirates, w tym 15 frachtowców – 13 Boeingów 777-F i dwóch B747-400ERF.

Źródło materiały prasowe redakcji

You May Also Like

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: