Emirates wprowadzają samolot Boeing 777-300ER

Emirates, jedyny przewoźnik oferujący bezpośrednie loty na trasie Warszawa-Dubaj, wprowadził do obsługi połączeń najnowocześniejszego Boeinga 777-300ER, największy samolot pasażerski latający regularnie z i do Polski.

B777-300ER
B777-300ER

W okresie od lutego 2013 r. do października 2015 r., ponad 400 000 pasażerów podróżowało naszymi liniami pomiędzy Warszawą a Dubajem, a zapotrzebowanie ciągle rośnie. Wprowadzenie tego najnowocześniejszego samolotu oznacza nie tylko wzrost możliwości przewozowych o 1722 miejsc tygodniowo. Dzięki temu osoby podróżujące z i do Warszawy mogą oczekiwać jeszcze wyższego standardu komfortu podczas lotu do Dubaju oraz na innych kierunkach. Nasze statystyki pokazują, że najpopularniejsze kierunki podróży wśród Polaków, oprócz Dubaju, to także Mauritius, Bangkok, Kolombo i Malediwy” – powiedział Maciej Pyrka, Country Manager Emirates na Polskę.

Klientów Emirates obsługuje wielonarodowy personel pokładowy, w skład którego wchodzi ponad 500 Polaków.

W najnowszym Boeingu pasażerowie mają do dyspozycji system rozrywki pokładowej ice, oferujący dostęp do ponad 2 tysięcy kanałów z filmami, programami telewizyjnymi, grami, audiobookami i muzyką z całego świata, który od 11 lat nagradzany jest tytułem najlepszego systemu rozrywki pokładowej w rankingu Skytrax.

Wszystkim klientom Emirates przysługują wysokie limity bagażu – do 50 kg w klasie pierwszej, 40 kg w klasie biznes i 30 kg w klasie ekonomicznej.

Wprowadzenie najnowocześniejszego Boeinga 777-300ER do obsługi codziennego połączenia na trasie Warszawa-Dubaj to wielkie wydarzenie nie tylko dla przewoźnika, ale również dla naszego lotniska. B777-300ER jest obecnie największym samolotem pasażerskim operującym na trasach z/do Polski. Jesteśmy dumni, że będziemy mogli codziennie oglądać go w Warszawie, ale przede wszystkim cieszymy się, że nasi pasażerowie będą mieli możliwość podróżowania z Lotniska Chopina w jeszcze bardziej komfortowych warunkach – powiedział Michał Kaczmarzyk, dyrektor Lotniska Chopina.

Wprowadzenie Boeinga 777-300ER powinno także wpłynąć na wzrost możliwości w zakresie przewozu towarów, w ramach usługi Emirates SkyCargo. Na trasie z/do Warszawy samolot ten może przewieźć w luku bagażowym do 23 ton cargo w każdą stronę, zwiększając tym samym zdolność przewozową o 84 tony tygodniowo. Linie Emirates SkyCargo to jedyny przewoźnik na polskim rynku oferujący codzienne połączenia obsługiwane przez samolot szerokokadłubowy.

Lot EK 180 z Warszawy, realizowany od 13 listopada przez nowy samolot, rozpoczyna się o 13:40, a kończy w Dubaju o 22:15. Start rejsu powrotnego z Dubaju przewidziano na godzinę 7:30, a lądowanie w Warszawie o 10:45.

Bilety można nabyć na stronie http://www.emirates.com/pl, w biurze lokalnym przewoźnika w Warszawie lub za pośrednictwem agentów turystycznych akredytowanych przy IATA. 

Warszawa, 17 listopada 2015

Żródło: Biuro Prasowe MSLGROUP

You May Also Like

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: