Firmy APR Energy i GE odnawiają partnerstwo strategiczne w zakresie szybkiej generacji energii

Firma APR Energy, światowy lider w zakresie rozwiązań szybkiej generacji energii oraz GE (NYSE: GE) ogłosiły dziś odnowienie partnerstwa strategicznego mającego na celu zapewnienie technologii turbin mobilnych na potrzeby rynku dzierżawy szybkiej generacji energii.

W ramach partnerstwa strategicznego firma APR Energy ma wyłączność na całym świecie na dostawę dzierżawionych mobilnych turbin gazowych produkcji GE o mocy do 50 MW. Jak przewiduje umowa partnerska firma APR Energy nabędzie nowe turbiny mobilne GE TM2500+ Generation 8 w związku z planem modernizacji i standaryzacji sprzętu. Ponadto firmy GE i APR Energy będą współpracować przy pozyskiwaniu klientów zainteresowanych tymczasowymi lub dzierżawionymi rozwiązaniami generacji energii pośredniczącymi przy przejściu na stałe systemy energetyczne.

Nabycie nowych turbin mobilnych umacnia pozycję firmy APR Energy jako światowego lidera w zakresie dostawy energii z mobilnych turbin gazowych. Sprzęt należący do firmy generuje obecnie ponad 2 GW energii; moc ta wystarczyłaby do zasilenia dwóch milionów domów w USA.

Komentarze

“Bardzo cieszymy się z tego, że możemy kontynuować współpracę z APR Energy – skomentował przewodniczący i główny dyrektor wykonawczy w firmie GE Jeffrey Immelt. – Jesteśmy pod dużym wrażeniem ich poziomu obsługi klienta oraz możliwości realizacji gotowych do użytku projektów energetycznych nawet w najbardziej odległych lokalizacjach na całym świecie. Partnerstwo strategiczne pozwoli klientom korzystać z doświadczenia APR Energy przy jednoczesnym wykorzystaniu technologii GE jako przejściowego rozwiązania w trakcie konstrukcji elektrowni GE” – dodał dyrektor.

“Obopólne korzyści, które przyniesie odnowione partnerstwo, są bardzo ekscytujące. Doceniamy coraz ściślejszą współpracę między naszymi firmami – skomentował John Campion, przewodniczący w firmie APR Energy. – Nasza współpraca umożliwi APR Energy dostęp do nowych, potencjalnych klientów i możliwości biznesowych w całej globalnej sieci GE. To z kolei wesprze rozwój naszej firmy i jednocześnie zwiększy zapotrzebowanie na sprzęt marki GE. Współpraca daje nam także dostęp do najnowszej generacji jednostek TM2500+, przez co możemy poszczycić się najnowocześniejszym sprzętem w branży, a nasi klienci mogą bezpośrednio korzystać z postępów w zakresie wydajności paliwowej i kontroli emisji” – dodał przewodniczący.

Pierwsza umowa partnerstwa strategicznego między firmami APR Energy i GE została podpisana w październiku 2013 r. Odnowienie współpracy obejmuje przedłużenie umowy o dostawę i konserwację, zapewniając tym samym ciągłość obsługi świadczonej przez GE na potrzeby obecnych i przyszłych klientów firmy APR Energy.

APR Energy

Firma APR Energy jest wiodącym na świecie dostawcą turbin mobilnych szybkiej generacji energii. Nasze szybkie, elastyczne i kompleksowe usługi generacji energii dają klientom bezpośredni dostęp do niezawodnej energii elektrycznej wtedy, kiedy jej potrzebują i na tak długo, jak to konieczne. Łącząc przełomową technologię wydajności paliwowej z największym w branży doświadczeniem, nasze gotowe do użytku projekty elektrowni wspierają miasta, państwa i branże na całym świecie, zarówno na rynkach wschodzących, jak i rozwiniętych. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.aprenergy.com.

GE

Firma GE (NYSE: GE) jest ogólnoświatowym koncernem cyfrowo-przemysłowym odpowiedzialnym za transformację przemysłu z wykorzystaniem urządzeń i rozwiązań bazujących na oprogramowaniu, które sprawia, że są połączone, responsywne i predykcyjne. Struktura firmy GE zorganizowana jest wokół globalnej wymiany wiedzy odbywającej się przez tak zwaną GE Store, która to platforma pozwala każdemu oddziałowi na dzielenie się i uzyskiwanie dostępu do tych samych rozwiązań technologicznych, rynków, struktur i wiedzy. Każdy kolejny wynalazek przyczynia się do wspierania innowacji oraz szerzenia zastosowań rozwiązań w szeregu branż. Dzięki ludziom, usługom, technologii i skali firma GE realizuje większe korzyści na rzecz klientów, tym samym posługując się językiem branży. www.ge.com

GE

Firma GE Power jest światowym liderem generacji energii mogącym poszczycić się doświadczeniem w zakresie wspierania klientów w generacji energii z szerokiego zakresu źródeł paliw. Przeprowadzamy transformacje w branży energetycznej poprzez cyfrowe elektrownie, największą i najbardziej wydajną turbinę gazową na świecie, pełną równowagę elektrowni, rozwiązania modernizacji i obsługi elektrowni, a także oprogramowanie wykorzystujące dane naszego autorstwa. Nasze innowacyjne rozwiązania technologiczne i oferta cyfrowa sprawiają, że energia elektryczna jest tańsza, bardziej niezawodna, łatwiej dostępna i zrównoważona.

Więcej informacji można uzyskać na stronie firmowej http://www.gepower.com. Zapraszamy do śledzenia najnowszych informacji w serwisach Twitter @GE_Power i LinkedIn pod nazwą GE Power.

Żródło: APR Energy

KONTAKT:

Alan Chapple (Media)

tel. +1 (904) 223 2277

e-mail: publicrelations@aprenergy.com

 

GE Power

Katie Jackson

tel. +1 518 265 9779

e-mail: katie.jackson@ge.com

 

Gas Power Systems

Kristin Carvell

tel. +41 79 866 86 06

e-mail: Kristin.carvell@ge.com

JACKSONVILLE, Floryda, 3 stycznia 2017 r.

Źródło infromacji: PAP, PRNewswire

You May Also Like

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: