Fundusze PFR Ventures rozwijają polski rynek VC

Ponad 2 mld złotych posłużą do powołania w Polsce funduszy venture capital, które będą inwestować w rozwój innowacyjnych firm w Polsce w najbliższych latach. Rozwój rodzimych innowacyjnych przedsiębiorstw był omawiany w trakcie XXVII Forum Ekonomicznego w Krynicy-Zdroju.
W dyskusji o rozwoju polskiego rynku venture capital wzięli udział Paweł Ćwikiewicz, wiceprezes PFR Ventures oraz Monika Morali-Majkut, przewodnicząca Komitetu Inwestycyjnego PFR Ventures.
 
“PFR Ventures dysponuje ponad 2 mld złotych, głównie pieniędzy europejskich. Posłużą one by powołać do życia kilkadziesiąt zespołów venture capital, które rozwiną know-how inwestycyjny. Chcemy rozbudować rynek ventures capital na miarę Doliny Krzemowej” – mówi Monika Morali-Majkut. Jak twierdzi to konieczne, bo żaden pomysł technologiczny nie utrzyma się i nie wygra rynkowo jeśli nie będzie miał finansowania i pomocy od ludzi z wiedzą i umiejętnościami w budowaniu biznesu. Rynek venture capital, który będzie się rozwijał, ma więc przede wszystkim pomagać młodym, innowacyjnym przedsiębiorcom.
 
Paweł Ćwikiewicz, wiceprezes PFR Ventures potwierdza, że czekają nas duże zmiany w rozwoju biznesu, a wzrost liczby powstających startupów jest już widoczny.
“Pojawia się bardzo dużo kapitału na finansowanie innowacyjnych przedsięwzięć – mówi. – PFR Ventures dostarcza go w formie inwestycji kapitałowych czyli mówimy tu o obejmowaniu akcji lub udziałów poprzez niezależne zespoły inwestycyjne”.
 
Wiceprezes zaznacza, że PFR Ventures nie inwestuje bezpośrednio, a pośrednio – w formule funduszu funduszy. PFR Ventures dostarczy funduszom łącznie z kapitałem prywatnym, nawet 4 mld zł w ciągu najbliższych 5 lat, po to aby fundusze VC mogły inwestować w startupy.
 
Materiał powstał we współpracy z Polską Agencją Inwestycji i Handlu.
Źródło informacji: Centrum Prasowe PAP
 
 
 
 

You May Also Like

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: