Gigantyczny wzrost zainteresowania targami turystycznymi IT&CMA oraz CTW Asia – Pacyfic 2018

Trwająca trzy dni impreza branży turystycznej IT&CMA oraz CTW Asia – Pacyfic 2018 w Bangkoku cieszyła się w tym roku ogromnym zainteresowaniem. Powitano około 3000 delegatów, w tym ponad 450 hostowanych kupujących z ponad 50 terytoriów i krajów. W historii wydarzenia odnotowano 35% wzrost w zakresie zajmowania stoisk i ekspansji. Nie zabrakło przedstawicieli z Polski.

Tegoroczny program stanowił solidną linię edukacyjną obejmującą 21 sesji prowadzonych przez ponad 50 myślicieli branżowych z instytucji rządowych, powiązanych stowarzyszeń, organizacji korporacyjnych i zawodów branżowych. Wszystkie sesje opracowane były z myślą o aktualnych trendach rynkowych, wyzwaniach i zmianach priorytetów. Zaprezentowało się wiele Narodowych Organizacji Turystycznych, Biura Promocji Regionalnej, Korporacje oraz Organizacje z branży turystycznej. Spotkania poświęcone były turystyce biznesowej. 

Impreza odbyła się pod nowych hasłem promującym:

„Thailand: Redefine Your Business Events”

Podczas IT&CMA oraz CTW Asia – Pacyfic Tajlandia była reprezentowana przez Thailand Convention & Exhibition Bureau (TCEB) , która organizując między innymi wiele dodatkowych wydarzeń w tym post-show w Osace i na Filipinach –  przyciągnęła wielu kupujących.

Jedną z najważniejszych atrakcji tego roku było wprowadzenie nowej marki „Tajlandia: Redefine Your Business Events”, aby projektować Tajlandię jako współtwórcę w dostarczaniu wyjątkowych doświadczeń podróżującym z MICE, i która sprawi, że Tajlandia pozostanie na czele konkurencji. Więcej na temat działań TCEB przeczytać można tutaj: TCEB Uruchamia Nową Kampanię “Thailand: REDEFINE Your Business Event”

Spotkania  MICE na statkach wycieczkowych

W programie nie zapomniano kobietach, które odgrywają duża rolę w przemyśle MICE w regionie Azji i Pacyfiku. Podczas śniadaniowej sesji pierwszego dnia targów można było wziąć udział w panelu prowadzonym przez niesamowite kobiety, które osiągnęły sukces w branży.

Podczas spotkań w dużym zakresie i po raz pierwszy omawiany był także rynek wydarzeń MICE na statkach wycieczkowych. Zaproszeni  na debatę poświęconą temu tematowi goście moderowaną przez Karen Yue, redaktor grupy TTG (organizator IT & CMA oraz CTW Asia – Pacyfic), przypomnieli, że rejsy są dla wszystkich grup wiekowych i nie trzeba rezerwować całego statku – można zorganizować imprezy zarówno dla 10 jak i 5000 osób. Więcej informacji tutaj: IT&CMA And CTW Asia-Pacific 2018 Brings On Yet Another Defining Event For MICE And Corporate Travel.

Wysoka jakość IT&CMA oraz CTW Asia – Pacyfic

Wysoka jakość IT &CMA oraz CTW Asia – Pacyfic, sprawia, że odnotowano aż 35% wzrost zainteresowania wydarzeniem. Obecny po raz pierwszy na targach Piotr Molicki dyrektor zarządzający Planet Escape powiedział: “Wydarzenie było bardzo płynne i dobrze zorganizowane, szczególnie, że mogłem zaplanować spotkania przed imprezą. Jest tutaj wiele hoteli i DMC z całej Azji, co daje nam możliwość poznania nowych partnerów. MICE odchodzi od masowych rynków do bardziej skrojonych na miarę wyjazdów i jesteśmy gotowi pracować nad tymi rozwiązaniami, aby tworzyć lepsze trasy na rynek europejski. ”

W gronie wybitnych prelegentów nie zabrało przedstawiciela z Polski z Departament Podróży Biznesowych firmy Luxoft Macieja Olberta, który powiedział: “Cieszę się, że mogę podzielić się doświadczeniem i wiedzą z innymi menedżerami podróży i firmami. Nasz przemysł rośnie i zdecydowanie musimy rozmawiać i rozumieć nawzajem swoje potrzeby, aby wspierać bliższą współpracę.” Więcej opinii na temat eventu oraz informacji o destynacjach uczestniczących można przeczytać tutaj: It’s All Business: 2-Day Exhibition And Appointments Open At IT&CMA And CTW Asia-Pacific 2018

Nagrody w branży za wyjątkowe osiągnięcia 

Impreza jak co roku powiązana była z TTG Travel Awards 2018, gdzie, podczas kolacji zwieńczającej trzydniowe targi, rozdano nagrody za wyjątkowe osiągnięciami w branży. W tegorocznej edycji odbyła się reorganizacja z 10 nowymi tytułami w kategorii Linia lotnicza, Service Residences i Travel Services. Listę zwycięzców można znaleźć tutaj: 10 New Award Titles Make Their Debut At The 29th Annual TTG Travel Awards 2018. 

26. IT&CMA oraz 21. CTW Azjia – Pacfik odbyły się w dniach 18 – 20 września 2018 roku w Centara Grand at
Central World w Bangkoku. Organizatorem wydarzeń jest TTG Asia Media Events. Kobieta w Świecie była parterem medialnym wydarzenia.

Zdjęcie w nagłówku: od lewej: Nichapa Yoswee Senior Vice President – Business, Thailand Convention & Exhibition Bureau (TCEB); Dorota Koziol Komarnicka Redatkor Naczelna Kobieta w Swiecie.

Bądźcie z nami na bieżąco, a już wkrótce dowiecie się o IT&CMA oraz CTW Azjia – Pacfik 2019.

Dorota Koziol Komarnicka


Zobacz krótką relację filmową z wydarzenia: 

KS

You May Also Like

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: