Historia Jacqueline Kennedy w filmie “JACKIE” – zwiastun filmu

“JACKIE” to  film który przedstawia kulisy jednego z najbardziej wstrząsających momentów w dziejach Ameryki – zabójstwa JFK, widzianego oczami Pierwszej Damy – Jacqueline Bouvier Kennedy. To poruszająca historia kobiety–ikony, uosobienia klasy, stylu i szyku. Postaci równie inspirującej, co tajemniczej.  Odtwórczynią głównej roli została Natalie Portman.

Film”JACKIE” przyniósł Natalie Portman,  nominację do Złotego Globu i umocnił jej szanse na kolejnego Oscara. Wyprodukowany przez Darrena Aronofsky’ego („Requiem dla snu”, „Czarny łabędź”).

Wyreżyserował go Pablo Larraín – zdobywca Srebrnego Niedźwiedzia na MFF w Berlinie (za „El Club”). Oklaskiwana przez widzów i krytyków „Jackie” ma na koncie blisko 30 prestiżowych nagród i 77 nominacji. Wśród nich m.in. Nagrodę za Najlepszy Scenariusz i Nagrodę Specjalną na MFF w Wenecji, statuetkę Critics’ Choice i Hollywood Film Award.

Poruszająca historia legendarnej Jacqueline Kennedy trafi do polskich kin 3 lutego 2017.

Oficjalny polski zwiastun filmu „Jackie”:

Jacqueline Bouvier Kennedy ma 34 lata, kiedy jej mąż zostaje wybrany na Prezydenta Stanów Zjednoczonych. Elegancka i stylowa, od razu staje się globalną ikoną, jedną z najbardziej znanych kobiet na świecie. Jej intuicja i smak w kwestiach mody, sztuki i wystroju wnętrz są powszechnie podziwiane. Jednak 22 listopada 1963 roku poukładane życie Pierwszej Damy rozsypuje się na kawałki. Podczas wyborczej podróży do Dallas, ginie John F. Kennedy, a pogrążona w żałobie Jacqueline, na pokładzie Air Force One, powraca do Waszyngtonu. Mierząc się z tragedią, postanawia kontynuować dzieło męża. W ciągu kilku dni nie tylko dopisze triumfalny koniec do mitu JFK, ale też ugruntuje legendę, której na imię… Jackie.

Zagraniczne media o filmie: 

Elektryzujący

Associated Press 

Niezwykły

Hollywood Reporter

Wspaniały i pełen emocji

IGN Movies

Dla Natalie Portman „Jackie” to osiągnięcie na miarę „Czarnego łabędzia”

New York Daily News 

W walce o Oscary Natalie Portman właśnie wysunęła się na prowadzenie

JoBlo 

Imponująca kreacja aktorska

Collider 

Gwarantuje dreszcz emocji

New Yorker 

Inspirujące kinowe doświadczenie

ComingSoon 

Stylowa i niezwykle inteligentna próba uczłowieczenia legendy

Screen International

 

Gatunek: biograficzny/ dramat

Produkcja: USA, Francja, Chile

Reżyseria: Pablo Larraín („Klub”, „Nie”, „Neruda”)

Scenariusz: Noah Oppenheim („Więzień labiryntu”, „Seria Niezgodna: Wierna”)

Obsada: Natalie Portman („Czarny łabędź”, „Thor”, „Sex Story”, „Gwiezdne wojny”, „Powrót do Garden State”, „Bliżej”, „Wszyscy mówią: kocham cię”, „Leon zawodowiec”), Peter Sarsgaard („Pakt z diabłem”, „Blue Jasmine”, „Była sobie dziewczyna”, „Elegia”, „Jarhead: Żołnierz piechoty morskiej”, „Powrót do Garden State”, „Kinsey”), Greta Gerwig („Zakochani w Rzymie”, „Frances Ha”, „Sex Story”), John Hurt („Tylko kochankowie przeżyją”, „Harry Potter”, „Melancholia”, „Szpieg”, „Człowiek słoń”, „Obcy – 8. pasażer “Nostromo””), Billy Crudup („Spotlight”, „Jedz, módl się, kochaj”, „Watchmen. Strażnicy”, „Wrogowie publiczni”, „Mission: Impossible III”), Max Casella („Vinyl”, „Blue Jasmine”, „Casanova po przejściach”, „Droga do szczęścia”, „Depresja gangstera”, „Rodzina Soprano”)

 

Kino Świat Sp. z o.o.

ul. Belwederska 20/22, 00-762 Warszawa

Tel.: (+48  22) 840 68 01

W kinach od 3 lutego.

You May Also Like

One thought on “Historia Jacqueline Kennedy w filmie “JACKIE” – zwiastun filmu

  1. “Nie pozwólcie, żeby zapomniano, że kiedyś, przez jedną krótką, wspaniałą chwilę, istniało miejsce znane jako Camelot”
    Znakomity. Gorąco polecamy!

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: