Historia Jacqueline Kennedy w filmie “JACKIE” – zwiastun filmu

“JACKIE” to  film który przedstawia kulisy jednego z najbardziej wstrząsających momentów w dziejach Ameryki – zabójstwa JFK, widzianego oczami Pierwszej Damy – Jacqueline Bouvier Kennedy. To poruszająca historia kobiety–ikony, uosobienia klasy, stylu i szyku. Postaci równie inspirującej, co tajemniczej.  Odtwórczynią głównej roli została Natalie Portman.

Film”JACKIE” przyniósł Natalie Portman,  nominację do Złotego Globu i umocnił jej szanse na kolejnego Oscara. Wyprodukowany przez Darrena Aronofsky’ego („Requiem dla snu”, „Czarny łabędź”).

Wyreżyserował go Pablo Larraín – zdobywca Srebrnego Niedźwiedzia na MFF w Berlinie (za „El Club”). Oklaskiwana przez widzów i krytyków „Jackie” ma na koncie blisko 30 prestiżowych nagród i 77 nominacji. Wśród nich m.in. Nagrodę za Najlepszy Scenariusz i Nagrodę Specjalną na MFF w Wenecji, statuetkę Critics’ Choice i Hollywood Film Award.

Poruszająca historia legendarnej Jacqueline Kennedy trafi do polskich kin 3 lutego 2017.

Oficjalny polski zwiastun filmu „Jackie”:

Jacqueline Bouvier Kennedy ma 34 lata, kiedy jej mąż zostaje wybrany na Prezydenta Stanów Zjednoczonych. Elegancka i stylowa, od razu staje się globalną ikoną, jedną z najbardziej znanych kobiet na świecie. Jej intuicja i smak w kwestiach mody, sztuki i wystroju wnętrz są powszechnie podziwiane. Jednak 22 listopada 1963 roku poukładane życie Pierwszej Damy rozsypuje się na kawałki. Podczas wyborczej podróży do Dallas, ginie John F. Kennedy, a pogrążona w żałobie Jacqueline, na pokładzie Air Force One, powraca do Waszyngtonu. Mierząc się z tragedią, postanawia kontynuować dzieło męża. W ciągu kilku dni nie tylko dopisze triumfalny koniec do mitu JFK, ale też ugruntuje legendę, której na imię… Jackie.

Zagraniczne media o filmie: 

Elektryzujący

Associated Press 

Niezwykły

Hollywood Reporter

Wspaniały i pełen emocji

IGN Movies

Dla Natalie Portman „Jackie” to osiągnięcie na miarę „Czarnego łabędzia”

New York Daily News 

W walce o Oscary Natalie Portman właśnie wysunęła się na prowadzenie

JoBlo 

Imponująca kreacja aktorska

Collider 

Gwarantuje dreszcz emocji

New Yorker 

Inspirujące kinowe doświadczenie

ComingSoon 

Stylowa i niezwykle inteligentna próba uczłowieczenia legendy

Screen International

 

Gatunek: biograficzny/ dramat

Produkcja: USA, Francja, Chile

Reżyseria: Pablo Larraín („Klub”, „Nie”, „Neruda”)

Scenariusz: Noah Oppenheim („Więzień labiryntu”, „Seria Niezgodna: Wierna”)

Obsada: Natalie Portman („Czarny łabędź”, „Thor”, „Sex Story”, „Gwiezdne wojny”, „Powrót do Garden State”, „Bliżej”, „Wszyscy mówią: kocham cię”, „Leon zawodowiec”), Peter Sarsgaard („Pakt z diabłem”, „Blue Jasmine”, „Była sobie dziewczyna”, „Elegia”, „Jarhead: Żołnierz piechoty morskiej”, „Powrót do Garden State”, „Kinsey”), Greta Gerwig („Zakochani w Rzymie”, „Frances Ha”, „Sex Story”), John Hurt („Tylko kochankowie przeżyją”, „Harry Potter”, „Melancholia”, „Szpieg”, „Człowiek słoń”, „Obcy – 8. pasażer “Nostromo””), Billy Crudup („Spotlight”, „Jedz, módl się, kochaj”, „Watchmen. Strażnicy”, „Wrogowie publiczni”, „Mission: Impossible III”), Max Casella („Vinyl”, „Blue Jasmine”, „Casanova po przejściach”, „Droga do szczęścia”, „Depresja gangstera”, „Rodzina Soprano”)

 

Kino Świat Sp. z o.o.

ul. Belwederska 20/22, 00-762 Warszawa

Tel.: (+48  22) 840 68 01

W kinach od 3 lutego.

You May Also Like

One thought on “Historia Jacqueline Kennedy w filmie “JACKIE” – zwiastun filmu

  1. “Nie pozwólcie, żeby zapomniano, że kiedyś, przez jedną krótką, wspaniałą chwilę, istniało miejsce znane jako Camelot”
    Znakomity. Gorąco polecamy!

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: