Indonezja – premiera najbardziej innowacyjnego modelu smartphona z fotografią SI i wspaniałym, szklanym wzornictwem Aurora

W oparciu o trzy wiodące funkcje marka Honor jest przekonana, że model Honor 10 będzie jednym z ulubionych i najczęściej wybieranych smartfonów wśród indonezyjskich konsumentów.

Wiodąca e-marka smartfonów Honor oficjalnie wprowadziła model Honor 10 jako model flagowy na rok 2018 w towarzystwie ponad 250 przedstawicieli mediów, partnerów i fanów w Dżakarcie, stolicy Indonezji. Premiera pozwoliła na ożywienie koncepcji piękna w sztucznej inteligencji (SI), pionierskiej inicjatywy pozwalającej na zapewnienie zupełnie nowych doświadczeń użytkownika w fotografii na smartfonach, a także umożliwiła zaprezentowanie trzech przełomowych, wiodących w branży rozwiązań technologicznych na potrzeby smartfonów.
 
Pierwszą ważną funkcją w modelu jest zaawansowana technologia sztucznej inteligencji AI 2.0 zastosowana głównie w podwójnym aparacie smartfonu. Drugim istotnym elementem modelu Honor 10 jest wzornictwo CMF (1) wykorzystujące szklaną tylną obudowę 3D z robiącą wrażenie powłoką optyczną w nano skali składającą się z 15 warstw błyszczącego koloru opracowaną przez The Paris Aesthetics Center. Trzecia funkcja to GPU Turbo, rewolucyjny akcelerator przetwarzania grafiki z zaawansowaną integracją sprzętu i oprogramowania, który pozwala na znaczące zwiększenie wydajności przetwarzania grafiki na telefonach komórkowych, co z kolei prowadzi do zapewnienia użytkownikom szybszej i płynniejszej obsługi. Wyposażony w trzy przełomowe, innowacyjne rozwiązania model Honor 10 będzie dostępny w przedsprzedaży w cenie 6,999,000 IDR w Lazada od 6 do 10 sierpnia o 11:00.
 

„Wierzymy, że przepis na sukces jest prosty: daj klientom naprawdę dobry produkt! To właśnie nad tym ciężko pracujemy w Honor – skomentował James Yang, prezes Honor w Indonezji. – Jednak nie zajmujemy się tylko produkcją dobrych produktów; chcemy także współtworzyć nowy styl życia z młodymi ludźmi na całym świecie. Jesteśmy przekonani, że wprowadzenie Honor 10 – niedoścignionego modelu w bezkonkurencyjnej cenie – na rynek pomoże nam w osiągnięciu celu zajęcia miejsca w czołowej trójce marek smartfonów w Indonezji w najbliższych trzech latach” – dodał prezes.

Marka Honor wierzy w siłę współtworzenia. Dziś firma ogłosiła także podjęcie współpracy z wytwórnią gier Gameloft, aplikacjami przekazu strumieniowego Bigo Live, Live.me, Nonolive, Kittylive, Uplive, 17 i aplikacją do kręcenia krótkich filmów Kwai Go. Pracując ramię w ramię z partnerami strategicznymi i społecznością Honor firma będzie nadal współtworzyć nieporównywalne doświadczenia z marką dla pokolenia cyfrowego w Indonezji.
 

„Bardzo cieszymy się z możliwości współpracy z marką Honor, wiodącą e-marką smartfonów, która ciągle tworzy wspaniałe urządzenia. Model Honor 10 jest telefonem idealnie dopasowanym do gier Gameloft! GPU Turbo ma zwiększyć wydajność energetyczną i ogólną sprawność w grach wymagających intensywnego przetwarzania grafiki. Te ulepszenia są na pewno źródłem doświadczenia dla graczy, które Gameloft chce oferować swoim klientom” – skomentował Arthur Constant, kierownik kraju w Gameloft Indonezja.

Dzięki innowacyjnym urządzeniom i strategią dokładnego targetowania marka Honor nadal przewodzi branży na rynku domowym i zajmuje pierwsze miejsce wśród e-marek smartfonów w Chinach. Przy tym firma prowadzi intensywną ekspansję zagraniczną, w tym także w Indonezji. Marce udało się osiągnąć poziom wzrostu w wysokości 150% w porównaniu do roku ubiegłego, jeżeli chodzi o sprzedaż międzynarodową poza Chinami w pierwszej połowie 2018 r. Natomiast w Indonezji firma Honor dopiero co opublikowała wyniki sprzedaży za pierwszą połowę roku i udało się jej osiągnąć 100% miesięcznego wzrostu sprzedaży w pierwszej połowie roku 2018. W maju tego roku firma Honor wyprzedziła Apple i stała się drugą pod względem sprzedaży marką smartfonów w Rosji. Marka jest także najszybciej rosnącym sprzedawcą smartfonów w Indiach – sprzedaż i przychód w pierwszej połowie 2018 r. wzrosły o 300%.
 

Główne funkcje Honor 10

Aparat ze sztuczną inteligencją AI 2.0

Tylny aparat 24 MP + 16 MP

Aparat 24 MP + 16 MP z podwójnym obiektywem i wykorzystaniem sztucznej inteligencji w modelu Honor 10 został opracowany przy wykorzystaniu procesora neuronowego (NPU) w chipsecie Kirin 970, co pozwala na rozpoznawanie ponad 500 scenariuszy w 22 kategoriach w czasie rzeczywistym. Aparat może rozpoznać kształt różnych obiektów w otoczeniu, w tym nieba, roślin, ludzi, a nawet wodospadów i natychmiastowo określić ich połączenie.
 
Funkcja ta wspierana jest przez pierwszą w branży technologię semantycznej segmentacji obrazu, która pozwala modelowi Honor 10 na rozpoznawanie wielu obiektów w jednym kadrze. To właśnie pod tym względem Honor 10 wyróżnia się najbardziej na tle konkurencji. Pierwsza w branży funkcja dostępna w modelu Honor 10 pozwala na zastosowanie parametrów dopasowanych do konkretnego kadru w każdym zdjęciu w czasie rzeczywistym w trakcie wykonywania ujęcia, przez co każde zdjęcie wygląda jak profesjonalna fotografia po jednym kliknięciu.
 

Przedni aparat 24 MP

Technologia sztucznej inteligencji AI 2.0 wspiera nie tylko tylny aparat, ale także przednią soczewkę z 24 MP, przez co urządzenie działa jak inteligentny doradca przy zdjęciach typu selfie. Aparat wyposażony jest w rozpoznawanie twarzy w 3D, optymalizuje szczegóły rysów twarzy i rozpoznaje ponad sto punktów na twarzy z dokładnością co do piksela.
 
Przedni aparat modelu Honor 10 obsługuje także efekt oświetlenia studyjnego i szeroki zakres naświetlenia. Zaawansowane i dokładne funkcje rozpoznawania twarzy umożliwiają uzyskanie dokładnego efektu rozmazania tła i pozwalają na wychwycenie rysów wszystkich twarzy nawet w zdjęciach grupowych.

Automatyczna stabilizacja obrazu (AIS)

Model Honor 10 zostanie uzupełniony oprogramowaniem do automatycznej stabilizacji obrazu (AIS), które pozwala na zminimalizowanie rozmazania i redukuje efekty drgania urządzenia przy robieniu zdjęć i kręceniu filmów. W ciągu zaledwie 0,2 sekundy oprogramowanie sprawdza, czy urządzenie jest trzymane w rękach i z 98% dokładnością automatycznie dostosowuje ekspozycję i kadr z wykorzystaniem rozpoznawania kadru przy pomocy sztucznej inteligencji.

Awangardowe wzornictwo

Szkło Aurora, blask pod każdym kątem

Proces prowadzący do uzyskania minimalistycznego wykończenia modelu Honor 10 nie był prosty. Wykończenie jest wynikiem zastosowania najwyższej klasy technik przemysłowych i złożonych procesów inżynieryjnych, które wymagają największej precyzji i delikatnego obchodzenia się z materiałem. Szklana obudowa modelu Honor 10 została wykonana z 15 warstw szkła 3D z tyłu, które ujawnia kolorowy podkład.

Szykowne i stylowe kolory projektu The Paris Aesthetics Center

Zanurzony w historii sztuki i świecie cyfrowym model Honor 10 wnosi wspaniałe połączenie kolorów do życia klientów: Phantom Blue i Phantom Green (2). Te dwa kultowe i przełomowe odcienie zostały utworzone w The Paris Aesthetics Center, gdzie kreatywność i entuzjazm inżynierów i projektantów Honor przełożyły się na konkretny obiekt.

Wszystko w jednym: obraz Honor FullView i ultradźwiękowy czytnik odcisków palca pod powierzchnią szkła

Model Honor 10 zawiera w sobie pierwszy w branży przedni ultradźwiękowy czytnik odcisków palca umieszczony pod powierzchnią szkła oraz ekran o powierzchni 5,84 cala FullView FHD+ z wyświetlaczem bez krawędzi 19:9 i stosunkiem ekranu do obudowy na poziomie 86%.

Ulepszone wrażenia

Procesor NPU

Model Honor 10 wykorzystuje wbudowany, dodatkowy procesor NPU. Pamięć 4 GB RAM i 64 GB/128 GB ROM zapewnia wystarczająco miejsca do przechowywania najciekawszych chwil w galeriach, aplikacjach i plikach. Model Honor 10 dostępny jest także z opcją Honor Super Charge (3) 5 V/4,5 A z baterią 3400 mAh (wartość typowa) i może naładować do 50% energii w 25 minut.

EMUI 8.0

Model Honor 10 wykorzystuje interfejs użytkownika EMUI 8.1, który zapewnia lepsze funkcjonowanie i możliwości oprogramowania. Ważną funkcją jest Easy Talk – dodatek, który zmniejsza hałas w tle powodowany przez wiatr podczas korzystania z zestawu głośnomówiącego w trakcie prowadzenia pojazdu. Funkcja ta zwiększa także głośność szeptu w cichych rozmowach.
GPU TurboGPU Turbo to technologia akceleracji przetwarzania grafiki opierająca się na integracji sprzętu i oprogramowania. Funkcja ta odtwarza tradycyjne przetwarzanie grafiki na poziomie niższej warstwy, co znacznie usprawnia obsługę. Przełomowa technologia może podnieść wydajność przetwarzania grafiki nawet o 60%, a przy tym zmniejszyć zużycie energii SoC (System on Chip) o 30%, co oznacza zupełnie nowy poziom w grach.
[1] Color, Manufacturing, Finish (CMF) we wzornictwie przemysłowym.
[2] Model dostępny jest także w kolorze Midnight Black.
[3] Na podstawie testów wykonywanych w laboratorium Honor.

O Honor

Firma Honor jest wiodącą e-marką smartfonów. Zgodnie ze sloganem „For the Brave” marka powstała w celu sprostania potrzebom pokolenia cyfrowego poprzez ofertę produktów zoptymalizowanych w internecie, które zapewniają nieporównywalną satysfakcję użytkownika, zachęcają do podejmowania działań, krzewią kreatywność i dodają młodym siły do realizacji marzeń. To właśnie w ten sposób marka Honor wyróżnia się na tle konkurencji, skupiając się na podkreślaniu własnej odwagi koniecznej do wypracowania nowego podejścia i podjęcia kroków niezbędnych do wprowadzenia na rynek najnowszych technologii i innowacyjnych rozwiązań.
Więcej informacji można znaleźć na stronie Honor www.hihonor.com lub
Dżakarta, Indonezja, 3 sierpnia 2018 r. /PRNewswire/ 

You May Also Like

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: