Jak pokonać barierę innowacyjności?

Krajowa Izba Gospodarcza Elektroniki i Telekomunikacji wraz z Partnerami zaprasza do udziału w VIII Forum Gospodarczym Time, 29 lutego 2016 roku, hotel Hilton w Warszawie (ul. Grzybowska 63).

Forum Gospodarcze TIME stanowi neutralną platformę do wymiany doświadczeń oraz dyskusji na temat rozwoju rynku nowych technologii w Polsce i na świecie. Co roku gromadzi 800 uczestników reprezentujących ponad 500 firm oraz przedstawicieli władzy ustawodawczej, wykonawczej, samorządowej, a także liczne środowiska naukowe.

KIGEiT reprezentuje przemysł ICT – innowacyjną część polskiej gospodarki prywatnej, która ponosi główne koszty dotowania kapitalizmu państwowego. Z inicjatywy członków Izby powstał Program Rozwoju Cyfrowego Infrastruktury i Przemysłu, którego celem jest monitorowanie działań organów Państwa i domaganie się faktycznej realizacji polityki przestawiania gospodarki na innowacyjne tory rozwoju. VIII Forum Gospodarcze TIME w całości poświęcone jest praktycznym aspektom innowacyjnego kierunku rozwoju, jakim jest cyfryzacja wszystkich sektorów gospodarki. Główne zagadnienia Forum:

1. Innowacyjna transformacja systemu zasilania gospodarki – spójny program cyfrowego kierunku energetyki systemowej, obywatelskiej i budownictwa.

2. Jednolity rynek cyfrowy – szansa i wyzywania ekonomiczno-społeczne.

3. Cyfrowo zintegrowany kierunek rozwoju infrastruktury technicznej.

4. Spójność polityki gospodarczej w zakresie B+R+I ze strategią innowacyjnego rozwoju.

Program Rozwoju Cyfrowego Infrastruktury i Przemysłu to apel do całego społeczeństwa, abyśmy poprzez swoje wybory, decyzje i codzienną aktywność świadomie i konsekwentnie realizowali prezentowany Program, a tym samy dążyli do innowacyjnego rozwoju naszego kraju.

Najważniejsze wystąpienia:

– minister Anna Streżyńska, Ministerstwo Cyfryzacji – “Realizacja innowacyjnej polityki rozwój cyfryzacji kraju”;

– Andrzej Piotrowski, podsekretarz stanu Ministerstwo Energii – “Nowe, stare wyzwania energetyki”;

– Magdalena Gaj, prezes UKE – “Działania UKE wobec przewidywanych kierunków rozwoju komunikacji elektronicznej”;

– dr Maciej Bukowski, prezes WISE – “W poszukiwaniu zaginionej wyjątkowości, czyli o sympatiach i skutkach niskiej innowacyjności”;

– dr Jarosław Tworóg, wiceprezes KIGEiT – “Prezentacja programowa VIII Forum Gospodarczego TIME”.

Uczestnictwo w FGTIME: Aby otrzymać bezpłatną akredytację na Forum wystarczy zarejestrować się na stronie internetowej: http://rejestracja.fgtime.pl/ lub przyjść na Forum z ważną legitymacją prasową.

Wszystkie informacje na temat VIII Forum Gospodarczego TIME dostępne są na: www.fgtime.pl

Dodatkowe informacje:

Krzysztof Węglarz

tel. kom. +48 504 278 770

e-mail: krzysztof.weglarz@kigeit.org.pl

You May Also Like

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: