Jarmark Bożonarodzeniowy w Budapeszcie, jednym z 10 najpiękniejszych miejsc w Europie

Jarmark Bożonarodzeniowy w Budapeszcie został uznany za jeden z 10 najpiękniejszych w Europie. Jarmark Bożonarodzeniowy trwa tutaj od 11 listopada do 1 stycznia, na Placu Vörösmartyego, niedaleko Dunaju (www.budapestinfo.hu) oraz przed bazyliką św. Stefana od 29 listopada do 1 stycznia (www.adventiunnep.hu/en).

Na Jarmarku Bożonarodzeniowym można  kupić niepowtarzalne wyroby sztuki ludowej  i rzemiosła  artystycznego. Wszystkie wyroby wykonane są ręcznie i z naturalnych materiałów. Wysoką jakość gwarantuje nam Stowarzyszenie Sztuki Ludowej. Poczucie zaufania i prawdziwego zrozumienia daje  też serdeczny uśmiech rzemieślnika, który sprawia, że każdy zakupiony tutaj przedmiot nabiera wyjątkowego znaczenia.  Co ciekawe, na czas jarmarku, rzemieślnicy nie podnoszą cen. Swoje wyroby oferują w takiej samej cenie jak w całym roku.

48ed12281ae1f6453d2d5ec95b17e082_l

Atmosferę Świąt tworzy także unoszący się nad placem zapach pierników, cynamonu, grzanego wina oraz choinek.  W wielkich piecach pieką się tutaj bochny chleba,  kołacze, pieczenie mięsne, czy kiełbasy, oraz tradycyjne dania węgierskie.  W wybudowanym na miejscu piecu z cegieł pieczony jest chleb, kołacze, pieczenie mięsne, a nawet całe prosiaki.  Smażone, nadziewane pestkami dyni kaczki, kiełbasa z wątroby gęsi  oraz tradycyjne dania węgierskie kuszą zmysły. Jest też ciasto z makiem, pieczone kasztany, słodycze, czekolada, marcepan, jabłka czy  orzechy.

 

Dla dzieci jest teatr lalek, zabawa, gry i wiele innych aktywności. W ramach rodzinnych warsztatów można odkryć tajemnice tradycyjnego kowalstwa. Jest też muzyka, folk, jazz, blues czy soul. A od 21 do 23 grudnia będzie można zobaczyć żywą szopkę betlejemską. (KS)

 

You May Also Like

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: