Do końca 2016 roku PSG przyłączy 7 tys. nowych odbiorców gazu ziemnego

Polska Spółka Gazownictwa podpisała już 132 listy intencyjne w sprawie gazyfikacji nowych gmin. To efekt przeprowadzonych w ciągu ostatnich kilku miesięcy spotkań z przedstawicielami samorządów z województw podlaskiego, mazowieckiego oraz warmińsko-mazurskiego.

Aktywna współpraca z samorządami to jedno z głównych założeń wdrażanej właśnie w życie nowej strategii Spółki. Poprzez przyłączanie nowych odbiorców Polska Spółka Gazownictwa chce wyrównywać różnice cywilizacyjne oraz likwidować tzw. białe plamy na polskiej mapie gazownictwa. W wielu przypadkach gazyfikacja będzie prowadzona poprzez budowę stacji regazyfikacji skroplonego gazu LNG.

Obecnie jedynie 1433 gminy z 2479 mogą korzystać z gazu ziemnego, co stanowi 57,81% wszystkich gmin w Polsce. PSG chce, by do końca 2022 roku ten wskaźnik wzrósł do 60,79%. Podsumowując dziesięć miesięcy bieżącego roku liczba nowych przyłączy, wykonanych przez PSG wzrosła o 33% w porównaniu do analogicznego okresu w ubiegłym roku, co przekłada się na 46 tysięcy przyłączeń. Zgazyfikowanych zostało 15 gmin w porównaniu do 5 w ubiegłym roku. Do końca 2016 roku Spółka planuje przyłączenie jeszcze 7 tysięcy odbiorców.

Źródło informacji: PAP, Polska Spółka Gazownictwa

You May Also Like

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: