Konkurs architektoniczny na projekt Międzynarodowego Centrum Muzyki w Żelazowej Woli

Narodowy Instytut Fryderyka Chopina ogłosił konkurs architektoniczny, którego celem jest wyłonienie najlepszego projektu Inwestycji położonego w sąsiedztwie Domu Urodzenia Fryderyka Chopina i Parku w Żelazowej Woli.
Koncepcja architektoniczna musi uwzględniać przestrzenne powiązanie z Domem Urodzenia Fryderyka Chopina, który jest centralnym punktem otaczającego go zabytkowego parku, w szczególności zaś harmonizować z funkcją miejsca – parku-pomnika stworzonego w latach 20. i 30. XX wieku dla upamiętnienia wielkiego artysty.
 
Swoim gabarytem powinna wpisać się organicznie w krajobraz, nie dominując otoczenia, co nie wyklucza propozycji architektonicznych o wyrazistej tożsamości. Ukształtowanie terenu, kontekst architektoniczny międzywojennego parku-pomnika i roślinność, tworząca kompozycje zmienne w czasie są istotnymi punktami odniesienia projektu.
 
Kontekst ten powoduje, iż szczególne znaczenie będzie miał walor estetyczny propozycji i jej symbioza z walorami krajobrazowymi otoczenia. Projekt winien uwzględniać zaprojektowanie otaczającej kompozycji szaty roślinnej, która nawiązuje w twórczy sposób do lokalnego krajobrazu i modernistycznego założenia
parkowego.

Inwestycja winna spełniać wymogi w zakresie zrównoważonego rozwoju.
 
Zgłoszenia do udziału w konkursie przyjmowane są do 28 grudnia 2017 r.
Szczegóły na stronie konkursu: www.archcompetition.chopin.gov.pl
Partner konkursu: Stowarzyszenie Architektów Polskich SARP
 
Źródło informacji: Narodowy Instytut Fryderyka Chopina
 
 

 

  
 
 
 

You May Also Like

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: