„JACKIE”

"JACKIE” to film który przedstawia kulisy jednego z najbardziej wstrząsających momentów w dziejach Ameryki – zabójstwa JFK, widzianego oczami Pierwszej Damy – Jacqueline Bouvier Kennedy.

„PATERSON”

Paterson” to rewelacja tegorocznego festiwalu w Cannes i najlepszy od lat film Jima Jarmuscha. Twórca „Broken Flowers” stworzył pełną humoru opowieść o tym, że życie jest poezją i każdy może odnaleźć szczęście na swój spos

„TONI ERDMANN”

Pokazana w konkursie ostatniego festiwalu w Cannes komedia „Toni Erdmann” stała się wydarzeniem imprezy. W rankingu międzynarodowej krytyki prowadzonym przez magazyn Screen otrzymała najwyższe oceny spośród wszystkich filmów recenzowanych w ostatniej dekadzie.

„American Honey”

Szalone love story w reżyserii jednej z najciekawszych reżyserek współczesnego kina, nominowanej do Oscara i wielokrotnie nagradzanej w Cannes Andrei Arnold („Fish Tank”). Nowoczesne kino drogi, którego młodzi bohaterowie szukają niezależności i wolności.

Mr. Gaga

Bohater dokumentu Tomera Heymanna, dyrektor artystyczny słynnego Batsheva Dance Company, jest jednym z najbardziej innowacyjnych i oryginalnych współczesnych choreografów, który zmienił myślenie o tej sztuce. Stworzył własny język tańca – GaGa.

Jutro będziemy szczęśliwi

Zabawna i wzruszająca opowieść o miłości, która wszystko stawia na głowie i o szczęściu, które spada jak grom z jasnego nieba. „Jutro będziemy szczęśliwi” trafi na ekrany kin już w marcu.

"Milczenie" w reż. Martina Scorsese. Zwiastun filmu

Martin Scorsese słynie z tego, że jest niezwykle wyczulony na dźwięk i muzykę w swoich filmach. Koncepcja oprawy muzycznej jest dokładnie przemyślana już zanim padnie pierwszy klaps na planie. Reżyser twierdzi, że muzyka i film mają wiele wspólnego, a montowanie filmu jest jak komponowanie utworu muzycznego. Współpracował z największymi gwiazdami muzyki filmowej: z Bernardem Hermannem, legendarnym kompozytorem Hitchcocka, przy „Taksówkarzu”; z Elmerem Bernsteinem przy „Wieku niewinności”; z Peterem Gabrielem przy „Ostatnim kuszeniu Chrystusa”  z Philipem Glassem przy „Kundun”; a także wielokrotnie z Howardem Shore’em.

TOUR SALON – targi z gwarancją jakości

TOUR SALON – targi z gwarancją jakości

Już na początku przyszłego roku, w dniach 1-3 lutego 2019, odbędzie się 30. jubileuszowa edycja Targów Regionów i Produktów Turystycznych TOUR SALON. Tak długa historia tego wydarzenia to konsekwencja ścisłej współpracy z branżą, ogromnego zaangażowania w budowanie solidnych fundamentów zapewniających wystawcom efekty biznesowe. Targi TOUR SALON są miejscem inspiracji dla pasjonatów podróży oraz platformą promocji i prezentacji ofert turystycznych, a także wymiany wiedzy i doświadczeń w gronie przedstawicieli sektora turystycznego. O randze wydarzenia świadczą nie tylko rosnące w stosunku do lat poprzednich liczby wystawców i zwiedzających, ale także ogromne zaufanie ze strony instytucji i organizacji takich jak chociażby Ministerstwo Sportu i Turystyki, Polska Organizacja Turystyczna czy też inne stowarzyszenia działające

Read More