„JACKIE”

"JACKIE” to film który przedstawia kulisy jednego z najbardziej wstrząsających momentów w dziejach Ameryki – zabójstwa JFK, widzianego oczami Pierwszej Damy – Jacqueline Bouvier Kennedy.

„PATERSON”

Paterson” to rewelacja tegorocznego festiwalu w Cannes i najlepszy od lat film Jima Jarmuscha. Twórca „Broken Flowers” stworzył pełną humoru opowieść o tym, że życie jest poezją i każdy może odnaleźć szczęście na swój spos

„TONI ERDMANN”

Pokazana w konkursie ostatniego festiwalu w Cannes komedia „Toni Erdmann” stała się wydarzeniem imprezy. W rankingu międzynarodowej krytyki prowadzonym przez magazyn Screen otrzymała najwyższe oceny spośród wszystkich filmów recenzowanych w ostatniej dekadzie.

„American Honey”

Szalone love story w reżyserii jednej z najciekawszych reżyserek współczesnego kina, nominowanej do Oscara i wielokrotnie nagradzanej w Cannes Andrei Arnold („Fish Tank”). Nowoczesne kino drogi, którego młodzi bohaterowie szukają niezależności i wolności.

Mr. Gaga

Bohater dokumentu Tomera Heymanna, dyrektor artystyczny słynnego Batsheva Dance Company, jest jednym z najbardziej innowacyjnych i oryginalnych współczesnych choreografów, który zmienił myślenie o tej sztuce. Stworzył własny język tańca – GaGa.

Jutro będziemy szczęśliwi

Zabawna i wzruszająca opowieść o miłości, która wszystko stawia na głowie i o szczęściu, które spada jak grom z jasnego nieba. „Jutro będziemy szczęśliwi” trafi na ekrany kin już w marcu.

"Milczenie" w reż. Martina Scorsese. Zwiastun filmu

Martin Scorsese słynie z tego, że jest niezwykle wyczulony na dźwięk i muzykę w swoich filmach. Koncepcja oprawy muzycznej jest dokładnie przemyślana już zanim padnie pierwszy klaps na planie. Reżyser twierdzi, że muzyka i film mają wiele wspólnego, a montowanie filmu jest jak komponowanie utworu muzycznego. Współpracował z największymi gwiazdami muzyki filmowej: z Bernardem Hermannem, legendarnym kompozytorem Hitchcocka, przy „Taksówkarzu”; z Elmerem Bernsteinem przy „Wieku niewinności”; z Peterem Gabrielem przy „Ostatnim kuszeniu Chrystusa”  z Philipem Glassem przy „Kundun”; a także wielokrotnie z Howardem Shore’em.