Lecisz do USA. Przygotuj się na ostrą kontrolę!

Pasażerowie wybierający się do USA zostali ostrzeżeni przez linie lotnicze na całym świecie, które poinformowały o wprowadzeniu dodatkowych środków ostrożności dotyczących lotów do tego kraju. Wzmożone środki bezpieczeństwa zostały wprowadzone już od 26 października na wszystkich lotniskach, z których odlatują samoloty do Stanów Zjednoczonych.
 
Zgodnie z oficjalnym komunikatem IATA (Zrzeszenie Międzynarodowego Transportu Lotniczego ) nowe środki bezpieczeństwa „podnoszą poziom bezpieczeństwa podróży lotniczych”.
 
Podróżni muszą się przygotować na drobiazgową kontrolę bagażu, włącznie z urządzeniami elektronicznych większymi od typowego smartfonu, kontrolę bagażu przez psy specjalnie wytresowane do wykrywania ładunków wybuchowych. Będą także przeprowadzane wyrywkowo wywiady z pasażerami podczas zdawania bagażu oraz przed wejściem na pokład samolotu. Takie metody stosują m.in. uchodzące za najbezpieczniejsze na świecie izraelskie linie lotnicze El Al, które przeprowadzają wywiady z podróżnymi, jeszcze przed ich wejściem na teren lotniska. 
 
Nowe środki bezpieczeństwa zostaną zastosowane na polskich lotniskach, z których odlatują samoloty do USA, czyli z Warszawy lub z Krakowa.
 
Ze względu na nowe środki bezpieczeństwa, niektóre linie lotnicze radzą pasażerom, żeby przybyli na lotnisko nawet na 3 godziny przed odlotem, zamiast 2. godzin wcześniej jak do tej pory. Takie instrukcje wydały klientom m.in. linie lotnicze Emirates, Singapore Airlines, Lufthansa, United. /TC/
 

You May Also Like

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: