Linie Emirates otworzą codzienne połączenie do Cebu i Clark na Filipinach

DUBAJ, ZEA, 5 stycznia 2016 r. – Linie Emirates zapowiedziały otwarcie codziennego połączenia z Dubaju do portów lotniczych Cebu (CEB) i Clark (CRK) na Filipinach, które nastąpi 30 marca 2016 roku. Obsługiwana przez Boeinga 777-300ER nowa trasa zwiększy dostęp do dwóch dynamicznie rozwijających się międzynarodowych węzłów transportowych na Filipinach.

Wyspa Cebu znajduje się w regionie Visayas, jednej z trzech głównych jednostek podziału administracyjnego Filipin. Położony na wyspie Mactan u wybrzeży Cebu port lotniczy Mactan-Cebu International to drugie po Nino Aquino International w Manili najbardziej ruchliwe lotnisko w tym kraju. Cebu należy do najlepiej rozwiniętych prowincji na Filipinach, a jej rola węzła transportowego dla branży meblarskiej, obsługi biznesowej i przemysłu ciężkiego wciąż rośnie. Dzięki licznym atrakcjom Cebu i sąsiadujących z nią wysp, takim jak białe, piaszczyste plaże czy malownicze miejsca dla nurków, region Środkowego Visayas przyciągnął w zeszłym roku 1,6 mln zagranicznych turystów. Cebu to także idealna baza wypadowa dla osób pragnących odwiedzić pobliskie Wzgórza Czekoladowe na wyspie Bohol i rajskie wyspy, takie jak Boracay.

Clark znajduje się w prowincji Pampanga w regionie Luzonu Środkowego, znanym ośrodku obsługi biznesowej i turystyki. Prowincję obsługuje lotnisko Clark International położone w strefie wolnocłowej Clark, która powstała na miejscu dawnej bazy Sił Powietrznych USA na Filipinach.

Otwarcie tego połączenia przez Emirates zapewni większy wybór podróżującym na Filipiny, którzy będą mogli dolecieć tam bez przeszkód z 39 miast w Europie, 16 na Bliskim Wschodzie i kilku miejscowości w naszej rozbudowanej siatce połączeń w Afryce i na obu kontynentach amerykańskich, w tym od 1 lutego do Panamy – powiedział Thierry Antinori, wiceprezes i dyrektor handlowy linii Emirates.

Nowe połączenie wspomoże rozwój stosunków handlowych Filipin z resztą świata i zwiększy napływ turystów do kraju, ułatwiając realizację celów kampanii promocyjnej „Visit the Philippines Again 2016” filipińskiego Departamentu Turystyki. Zapewni również większe możliwości podróży Filipińczykom z regionów Luzonu Środkowego i Visayas oraz pozwoli na większą swobodę pracownikom z zagranicy wylatującym z Filipin lub szukającym lotów powrotnych do domu – dodał Antinori.

Połączenie będzie obsługiwał dwuklasowy Boeing 777-300ER Emirates, który oferuje 42 miejsca w klasie biznes i 386 foteli w klasie ekonomicznej. Ponadto w luku bagażowym samolot zdoła przewieźć 14 ton cargo. Wśród towarów najchętniej wywożonych z Filipin na tej trasie najprawdopodobniej znajdą się artykuły żywnościowe, takie jak nabiał, warzywa i owoce, mięso, ryby i owoce morza, a także sprzęt elektroniczny.

Codzienne loty Emirates nr EK338 do Cebu i Clark z Dubaju zaplanowano na godzinę 2:55 z lądowaniem w porcie lotniczym Mactan-Cebu International o 15:50. Następnie samolot opuści Cebu o 17:25, przylatując na lotnisko Clark International o 18:45. Rejs powrotny z Clark zaplanowano na godzinę 20:20 z lądowaniem na lotnisku w Dubaju o godzinie 1:25 następnego dnia.

Godziny lotów wyznaczono w taki sposób, aby umożliwić dogodne połączenia do wielu miejscowości w Europie i krajach Zatoki Perskiej z przesiadką w Dubaju.

Pasażerowie podróżujący Boeingiem 777-300ER będą mogli skorzystać z oferty wielokrotnie nagradzanego systemu rozrywki pokładowej ice, która obejmuje ponad 500 kanałów z rozrywką na żądanie, w tym filipińskie filmy i muzykę.

Ponadto loty Emirates na Filipiny są dostosowane do potrzeb tamtejszego rynku – personel pokładowy mówi po filipińsku, a w menu znajdują się popularne potrawy miejscowej kuchni. Podobnie jak na wszystkich trasach obsługiwanych przez Emirates, pasażerom podróżującym do Cebu i Clark przysługują wysokie limity bagażu – do 30 kg w klasie ekonomicznej i 40 kg w klasie biznes.

Więcej informacji na stronie: http://emirates.com.

You May Also Like

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: