Linie Emirates świętują udany pierwszy rok najdłuższego bezpośredniego połączenia A380 na świecie

Wprowadzenie większego, dwupokładowego samolotu Airbus A380 na codziennym połączeniu bezpośrednim z Dubaju do Auckland było jedną z głównych przyczyn sukcesu w pierwszym roku działania przewoźnika na tej trasie.

1 marca linie Emirates świętowały rocznicę otwarcia bezpośredniego połączenia, które początkowo obsługiwał Boeing 777-200LR o pojemności 266 miejsc, zastąpiony od 30 października ubiegłego roku przez A380, który może zabrać na pokład do 491 pasażerów. Na górnym pokładzie A380 znajduje się 14 prywatnych kabin klasy pierwszej i 76 foteli dla podróżujących klasą biznes, a także prysznice Shower Spa z przodu i salon pokładowy z tyłu samolotu.

 

 

Zdaniem przewoźnika Boeing 777-200LR był idealnym samolotem na rozpoczęcie lotów na trasie, a linie zdołały dobrze wykorzystać udane pierwsze miesiące, zwiększając oferowanie na trasie poprzez wprowadzenie flagowego Airbusa A380 Emirates. Ze względu na swoją wszechstronność i popularność Airbus A380 realizuje coraz większą liczbę połączeń (obecnie 44), do których pod koniec marca tego roku dołączy Sao Paulo w Brazylii i Casablanca w Maroku.

Wprowadzenie A380 na trasie Dubaj-Auckland w październiku zeszłego roku w miejsce Boeinga 777, zaledwie osiem miesięcy po otwarciu połączenia – przy bardzo wysokim wykorzystaniu miejsc – okazało się znakomitą decyzją, tym bardziej że przewoźnik oferuje teraz szereg połączeń realizowanych w całości przez samoloty A380 między miastami w Europie a Nową Zelandią z jedną przesiadką w porcie macierzystym Emirates w Dubaju.

Ponadto linie Emirates zapewniają swoim pasażerom spójną ofertę na trasach do Nowej Zelandii – A380 wykonuje także trzy loty dziennie do Auckland i jeden lot dziennie do Christchurch z Dubaju przez Australię.

W pierwszym roku funkcjonowania bezpośredniego połączenia Emirates Auckland-Dubaj średnie wykorzystanie miejsc wynosiło ponad 80%.

Przeciętny lot w kierunku północnym trwał 16 godzin i 57 minut, a w południowym (zazwyczaj towarzyszył mu wiatr tylny) – 15 godzin i 38 minut, czyli nieco krócej, niż czas przewidziany w rozkładzie lotów.

Podczas długiego lotu pasażerowie mają okazję obejrzeć kilka filmów pełnometrażowych, na przykład trylogię Władcy Pierścieni, uzupełniając seans popularnym serialem telewizyjnym czy bogatą ofertą muzyki z różnych lat.

W ciągu ostatniego roku na trasie podano ponad 210 tysięcy posiłków.

Obecnie we flocie Emirates znajdują się 93 Airbusy A380, a przewoźnik oczekuje na dostawę kolejnych 49. Kierunki w Europie, do których latają samoloty A380 Emirates, to między innymi:

Londyn (Heathrow i Gatwick), Manchester i Birmingham w Wielkiej Brytanii, Paryż, Rzym, Mediolan, Amsterdam, Frankfurt, Monachium, Madryt, Barcelona, a także inne popularne miasta: Moskwa, Zurych, Praga, Wiedeń czy Kopenhaga. Pasażerowie podróżujący z Europy mogą wyruszyć z jednego lotniska i wrócić na inne.

Linie Emirates w znacznym stopniu przyczyniają się do rozwoju turystyki w Nowej Zelandii, przewożąc w obie strony ponad 1,1 mln pasażerów w 2016 roku, w którym kraj odnotował rekordowe wpływy z turystyki 10,1 mld dolarów nowozelandzkich (7,26 mld USD).

We wszystkich samolotach realizujących połączenia do Nowej Zelandii znajdują się prywatne kabiny w klasie pierwszej, rozkładane do pozycji leżącej fotele w klasie biznes i wygodne miejsca w klasie ekonomicznej. W cenie biletu oferowane jest bogate menu wykwintnych dań i nagradzane wina. We wszystkich trzech kabinach pasażerowie mają dostęp do bezpłatnego Wi-Fi oraz słynnego systemu rozrywki pokładowej ice oferującego ponad 2 500 kanałów w formacie panoramicznym. Podróżującym przysługują bardzo wysokie limity bagażu – do 35kg w klasie ekonomicznej, 40 kg w klasie biznes i 50 kg w klasie pierwszej.

Więcej informacji o samolocie A380 linii Emirates znajduje się tutaj.

O Emirates 

Od momentu założenia w 1985 r. linie Emirates otrzymały ponad 500 międzynarodowych nagród za niezrównanej jakości obsługę pasażera.

Linie mają siedzibę w Dubaju, jednym z niewielu miast na świecie, które realizuje politykę otwartych przestworzy, i obok 150 innych linii lotniczych prowadzą działalność na zasadach swobodnej i uczciwej konkurencji.

Flota linii składa się z 256 szerokokadłubowych maszyn, w tym 15 samolotów towarowych, i należy do najmłodszych w przestworzach. Przewoźnik planuje powiększyć ją ponad dwukrotnie do roku 2020. Obecnie linie Emirates oczekują na dostawę 222 samolotów o wartości ponad 112 mld dolarów amerykańskich według cen katalogowych.

Linie Emirates obsługują loty w 154 kierunkach w 83 krajach Europy, Ameryki Północnej i Południowej, Bliskiego Wschodu, Afryki, Azji Południowej, Dalekiego Wschodu i Australazji.

Zapraszamy na stronę Emirates www.emirates.com

You May Also Like

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: