Linie Emirates wspierają kampanię edukacyjną dotyczącą handlu ludźmi

Emirates z dumą wspierają kampanię „It’s a Penalty” i jej najnowszą produkcję filmową z Liamem Neesonem: „Co to jest handel ludźmi?”. Ten krótki film powstał, aby edukować na temat realiów handlu ludźmi i problemu wyzysku ludzi, które dotyczą całego świata.

W trakcie wszystkich lotów linii Emirates w październiku w systemie rozrywki pokładowej ice emitowane są informacje dotyczące kampanii. Emirates mają nadzieję zwrócić uwagę swoich pasażerów na globalny problem jakim jest handel ludźmi. Większa świadomość pozwala zidentyfikować i zgłosić więcej podejrzanych przypadków, a tym samym ochronić zagrożone osoby zanim staną się ofiarami.

Handel ludźmi obejmuje przemieszczanie osób w kraju lub przez granice i wykorzystywanie ich wbrew ich woli używając siły, gróźb, uprowadzenia lub podstępu. W 2017 roku Międzynarodowa Organizacja Pracy (ILO) oszacowała, że ​​na całym świecie problem dotyczył aż 24,9 miliona osób (co odpowiada populacji Australii), z czego 75% to kobiety i dzieci [1].

Emirates na co dzień łączą ludzi i miejsca, chcą także przyczynić się do walki z handlem ludźmi, który jest zbrodnią przeciwko ludzkości.

Partnerstwa i szkolenia

Za pośrednictwem swojego działu bezpieczeństwa Emirates współpracują z agencjami i organizacjami rządowymi, w tym z Międzynarodowym Stowarzyszeniem Transportu Lotniczego (IATA), Radą Doradczą ds. Bezpieczeństwa za Granicą (OSAC) i Biurem Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC), w zakresie skutecznych strategii reagowania w branży transportu lotniczego.

Pracownicy pierwszej linii na lotnisku oraz załoga na pokładzie samolotu mają wyjątkową możliwość wykrywania tego rodzaju przestępstwa. Linie Emirates od kilku lat inwestują w programy szkoleniowe, aby pomóc personelowi lotniska i załodze dostrzegać te przestępstwa i zapewnić im narzędzia do identyfikacji i zgłaszania podejrzewanych przypadków handlu ludźmi do odpowiednich organów ścigania.

Na Międzynarodowym Porcie Lotnisku w Dubaju zespół pracowników ochrony przechodzi specjalne szkolenie u partnerów ambasady w zakresie wykrywania potencjalnych handlarzy ludźmi podczas sprawdzania dokumentów podróży oraz przeprowadzania profilowania pasażerów i analizy ich zachowania.

Od 2017 r. załoga Emirates i personel naziemny korzystają z modułu e-learningowego „Zapobieganie przestępczości na pokładzie” opracowanego specjalnie z brytyjskim Ministerstwem Spraw Wewnętrznych. Emirates jest jedną z pierwszych linii lotniczych, która przeprowadza tego typu szkolenie, zachęcając pracowników do przyglądania się z uwagą zachowaniom klientów, w szczególności takim, które mogą wskazywać na zaangażowanie danej osoby w handel ludźmi lub zwrócenie uwagi na kogoś, kto może być ofiarą tego procederu. Kurs zawiera scenariusze tego, co załoga może zaobserwować na pokładzie, oraz wskazówki, jak powinna zareagować.

Grupa Emirates prowadzi politykę przeciwdziałania niewolnictwu, handlu ludźmi i co roku publikuje oświadczenia odnoszące się do Modern Slavery Act, pokazując swoje stałe zaangażowanie w zwalczanie tego typu przestępczości.

Kampania „It’s a Penalty”

Od 2014 roku It’s a Penalty walczy z jedną z najszybciej rozwijających się i drugiej co do wielkości branży przestępczej na świecie: handlu ludźmi i ich wyzysku. Podnosi świadomość i edukuje społeczność, wyposażając ludzi w narzędzia do ochrony tych, którzy są wykorzystywani. Siła kampanii jest wynikiem współpracy ze strategicznymi interesariuszami, takimi jak wybitni sportowcy, branża turystyczna – w tym linie lotnicze, hotele i firmy transportowe – sportowe organy zarządzające/komitety, organizacje pozarządowe, rządy i korporacje.

Instagram: @its_apenalty

Twitter: @its_apenalty

Facebook: FB.com/itsapenaltycampaign

[1] Międzynarodowa Organizacja Pracy (ILO), Global Estimates of Modern Slavery, 2017 and United Nations Office of Drugs and Crime (UNODC), Global Report on Trafficking in Persons, 2016

You May Also Like

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: